Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama mládě

Dobrý den, mám od pátku doma asi 15cm agamku,ještě mi nežrala,dala jsem jí cvrčky, ale vůbec o ně nejeví zájem. Terárko je 50x43x64,žárovka Natural Light 25w-uvb, dole mimo žárovku teplota 25st,pod žárovkou teplota 28st,na noc si v rohu teraria vyhrabe jamku jde spi, zkusim pridat foto teraria,co je špatně, že nežere? Mám šoatné vytápění, málo světla? Doporučili mi to tak v prodejně. Mládě mám od chovatele. Prosím o radu, jsem začátečník. Děkuji mic předem

Jak již bylo napsáno výše, tak je minimálně terárium špatně. Jestli je to důvod nechutenství je věc druhá.
Terárium má být spíše na šířku. Vy máte na výšku...
Větrání by měl být pruh ve spodní části terária a na stropě. Pro zajištění cirkulace vzduchu. Vy máte pouze na stropě.
Pokud tam máte tuto kompaktní zářivku, tak ta nedává žádné UVB. Pouze jako denní světlo. Musíte dodat UVB záření. Asi nejjednodušší varianta bude tato s přidáním klasické bodovky z elektra, kterým dodáte teplo. Mno a na vrch dodat osvětlující zářivku s správným spektrem svícení.
Tudíž předělat skoro celé terárko. ;-)