Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Furcifer pardalis - ambilobe se nechce pářit

Zdravím, mam 1,5 roků starého samce a jde mi o to,že nemá vůbec chuť se pářit. Když k němu dám vědět samici,tak jen kouká a lehce nahodit barvy, ale to je vše. Tak se chci zeptat, jestli nemáte někdo rady jak ho nabudit a nebo čekat až to na něj přijde samo. Krmim ho lučnima kobylkama a co šlo počasí, dával jsem ho ven na sluníčko. Předem děkuji za rady.
Změna předmětu, původně: furcifer pardalis - ambilobe (Aurifer)

loading...

Podle mě zaručený způsob neexistuje, někteří samci prostě nechtějí... Ale pokud má třeba na samičku výhled (terárka naproti apod)., tak mu zamez.. Ani to ale nemusí pomoct...

edit: Pak samozřejmě nechtějí pářit zvířata, který jsou ve špatný kondici, popřípadě obecně nemají dobrý chovný podmínky, takže i tady může být zakopaný pes... ale bohužel i když jsou podmínky super a zvíře zdravý, tak se občas najde nějakej frigidní jedinec... ;)

Lilek ma pravdu. Proste i kdyz maji dobre podminky tak ti nemusi vubec parit. Ver tom, ze kdyz je samec ktery chce parit tak ti napari samici klidne na ruce. A je fakt, ze jsem zjistil, ze ne kazda samice je atraktivni pro kazdeho samce. Za posledni rok mi rukama proslo hodne samcu a samic konkretne ambilobe a kazdy paril jinak a kdyz s jednou samici chtel aprit tak jina ho zase nezajimala . Pak jsem tu mel samce ten uz ve 4 mesicich ojizdel kazdou samici co sjem mu ukazal :D Je to ruzne a vetsinou samci ktery nechteji parit jsou videt na bhurzach jako dospele kusy k prodeji. Nejlepsi nakoupit treba celou snusku od nekoho a vybrat si vhodne samce i samice. Takhle jsem to udelal ja, sice je to nakladnejsi ale vysledekj vetsinou stoji za to.

Ja mám napr. problém že samica najprv nechcela, samec okamžite ako ju zazre toka hlavou a plíži sa k nej... pustí ho až úplne k sebe a keĎ ju chytí a chce na ňu vyliezť začne sa priečiť a syčí na neho... jeden raz už na nej bol ale prišlo mi že jej skor robi zle ako dobre, a neprišlo k pareniu... odvtedy samica odmieta, skúšam každý den, niekedy lepšie, niekedy horšie ale ešte sa nespárili... Je to jejich prvé párenie tak dúfam že sa to podarí, lebo o ňu nechcem prísť.