Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Furcifer pardalis - ambilobe se nechce pářit

Zdravím, mam 1,5 roků starého samce a jde mi o to,že nemá vůbec chuť se pářit. Když k němu dám vědět samici,tak jen kouká a lehce nahodit barvy, ale to je vše. Tak se chci zeptat, jestli nemáte někdo rady jak ho nabudit a nebo čekat až to na něj přijde samo. Krmim ho lučnima kobylkama a co šlo počasí, dával jsem ho ven na sluníčko. Předem děkuji za rady.
Změna předmětu, původně: furcifer pardalis - ambilobe (Aurifer)

loading...

Mam samce kteremu se taky moc nechce. Kdyz poprve v zivote videl samice tak na ne vlezl ale nic z toho nebylo, nespojili se. Od te doby ho samice vubec nezajimaly. Pres leto byl venku se samicema a k zadnemu pareni nikdy nedoslo. Oddelil jsem samice od samce, samice jsem dal do teraria a samce jsem nechal jeste venku ve voliere. Byl sam skoro tejden pres den i noc venku bez samic. Kdyz jsem ho dal k samicim nahodil takove barvy , co jsem u nej jeste nevidel. Kdyz byl venku ani moc nezral jen se slunil , sarancata tam mel ale rekl bych ze jich moc nesezral. Momentalne uz je porad v terariu a o samice nema vubec zajem. Druhy samec co ho mam okamzite reaguje na samici tokanim. Dle meho nazoru je proste pardal ktery pari za kazde situace a je mu jedno jestli ho das k samici nebo samici k nemu. Proste na ni hned skoci. Pak jsou samci co se jim chece jen nekdy nebo vubec. Mel jsem hodne samcu a ne vzdy kazdy paril. Dokonce mam i dve samice ktere samec co paril bez problemu nechce naparit. Zato jiny mladsi samec je paril v pohode. Tak nevim jestli existuje nejaky zaruceny spusob jak ho nabudit. Treba nekdo poradi lepe ;)

Podle mě zaručený způsob neexistuje, někteří samci prostě nechtějí... Ale pokud má třeba na samičku výhled (terárka naproti apod)., tak mu zamez.. Ani to ale nemusí pomoct...

edit: Pak samozřejmě nechtějí pářit zvířata, který jsou ve špatný kondici, popřípadě obecně nemají dobrý chovný podmínky, takže i tady může být zakopaný pes... ale bohužel i když jsou podmínky super a zvíře zdravý, tak se občas najde nějakej frigidní jedinec... ;)

Lilek ma pravdu. Proste i kdyz maji dobre podminky tak ti nemusi vubec parit. Ver tom, ze kdyz je samec ktery chce parit tak ti napari samici klidne na ruce. A je fakt, ze jsem zjistil, ze ne kazda samice je atraktivni pro kazdeho samce. Za posledni rok mi rukama proslo hodne samcu a samic konkretne ambilobe a kazdy paril jinak a kdyz s jednou samici chtel aprit tak jina ho zase nezajimala . Pak jsem tu mel samce ten uz ve 4 mesicich ojizdel kazdou samici co sjem mu ukazal :D Je to ruzne a vetsinou samci ktery nechteji parit jsou videt na bhurzach jako dospele kusy k prodeji. Nejlepsi nakoupit treba celou snusku od nekoho a vybrat si vhodne samce i samice. Takhle jsem to udelal ja, sice je to nakladnejsi ale vysledekj vetsinou stoji za to.

Ja mám napr. problém že samica najprv nechcela, samec okamžite ako ju zazre toka hlavou a plíži sa k nej... pustí ho až úplne k sebe a keĎ ju chytí a chce na ňu vyliezť začne sa priečiť a syčí na neho... jeden raz už na nej bol ale prišlo mi že jej skor robi zle ako dobre, a neprišlo k pareniu... odvtedy samica odmieta, skúšam každý den, niekedy lepšie, niekedy horšie ale ešte sa nespárili... Je to jejich prvé párenie tak dúfam že sa to podarí, lebo o ňu nechcem prísť.