Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spotřeba energie

Zdravím, mám v plánu si zařídit terarium bud s agamou nebo s chameleonem. Zajímalo by mě jak je to se spotřebou elektřiny. Známý chová poměrně dost terarijních zvířat (má 6 terárií - ještěři a ještě pavouka) ptal sem se ho na kolik ho vyjdou náklady, ale nebyl mi moc schopen říct spotřebu jednoho teraria protože jich má hodně. Proto bych se chtěl zeptat, na kolik +- autobus vyjde měsíční (roční) spotřeba elektřiny na průměrné terárium. Je mi jasné že záleží jak výkoné tam budou žárovky a jiná zařízení. Jen orientačně. Děkuji za odpovědi.

Terárium pro agamu 130x70x70 2x linearka, SunLux 70w, dohřev 50w roční spotřeba cca 3500Kč, ale to jsou jen náklady za elektro, musíš si taky spočítat kolik tě bude stát terárium, krmení atd.

Prostě když chceš mít opici , tak musíš mít na banány :-)

Máš pravdu, že se nejdjřív musíš rozhodnout, jaký tam budeš mít světla aspol., od toho se pak bude odvíjet wattáž.

Ale když hodně zhruba řekneme, že tam budeš mít výbojku a zářivku, popř. kompakt, výhřevku a zářivku s výkonem dohromady okolo 100W, kilowatthodina bude stat 5 Kč (přesnou cenu si musíš zjistit u svýho poskytovatele energie) a budeš svítit průměrně 12 hodin denně, tak mi to vychází zhruba na 2200 Kč ročně, čili nějaký necelý dvě stovky měsíčně.