Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lokalita a chov

U mnohých druhov sa v chovoch uvádza lokalita, pokiaľ je známa. Zaujámalo by ma či sa v chove snažíte vždy páriť zvieratá z tej istej lokality, keďže obšas to zohnať môže byť problém? Zaujíma ma to hlavne u zvierat, ktoré nie sú sfarbením príliš odlišné, v rámci tých lokalít. Ďakujem

za 1) čo to má spoločné s témou?

za 2) lepšie popísať podmienky chovu, teplotu v teráriu, interval medzi posledným kŕmením. čo znamená leží? že je zalezený v úkryte (pokiaľ had vyvráti potravu, je treba dopriať mu pauzu) alebo leží len tak vystretý po teráriu? to by asi nič dobré nebolo