Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahrazení zářivek pomocí LED

Zdravím vás,

Vím že se tu toto téma řešilo i několikrát, ale zatím jsem nenašel v podstatě přesnou odpověď.

Moje otázka tedy zní zda se dají nahradit klasické dosvětlovací zářivky s teplotou 6 500K (příklad pro vousatky) led svítidly?

Našel jsem například http://www.terarijni-potreby.cz/led-osvetleni/dayl ight-solar-raptor-led-90-cm a chci se zeptat jak to tedy je.

Jde tedy pomocí takových LED svítidel nahradit klasické a osvědčené zářivky?

Předem díky za jakoukoliv přínosnou odpověď.

Kubajz025

Zrovna phelsumy vnímají světlo v širším spektru než ledky mají, takže u těch bych se toho bál. Ono to že to někdo používá díky relativně krátké době co jsou ledky dostupný nic moc neznamená. Běžně se používají u žab, ale tam je to právě o tom, že obojživelníci vnímají světlo jinak než ještěři a tudíž jim ty ledky nevadí, stejně jako u rybiček nebo kytek obecně.

Muzete mi prosim dat nejaky zdroj tech informaci o vnimani svetla phelsum? Pokud na to neco existuje, tak me to jako specialistu na tento rod velice zajima. Ja osobne mam u vsech phelsum mam UV+18W LED panel, ale vim opravdu o velike spouste chovatelu, kteri to tak nemaji a chovaji pouze pod LED. Pouze pod LED choval Gonatody a tem to zjevne nevadi, ale nejsou to zrovna heliofilni zvirata.