Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terárko

Dobrý den, mám problém s terárkem pro mou agamu. Chovatel od kterého jsem agamu koupila mi řekl že si musím koupit nové terárko s odvětráváním z boku nebo ve spodní části. Mám velké rohové akvárium s odvětráváním ve stropě. Zmátla mě jiná chovatelka která tvrdila že odvětrávání ve stropě stačí stačí, ale chovatel mi řekl, že akvaria jsou zcela nevhodna pro agamu. Prosím poraďte. Předem děkuji za odpověď.

To větrání je takhle k ničemu, vzduch se dolů nedostane a mění se jen u stropu. Myslím, že by to šlo používat jako "terárium", pokud byste nechala vršek kompletně odkrytý. Ale to zase nepůjde moc dohromady s instalováním pozadí, dekorace a podobně, aby neutíkal hmyz nebo agamy. Nejlepší by bylo koupit pořádné terárium s větráním zepředu/z boku a nahoře.