Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská ryje

Zdravím všechny,
prosím vás, máte tady někdo zkušenosti s ryjícím hadem? Pořád krouží po teráriu a ryje čumákem o sklo nebo jako by se snažil do bukových štěpků vyrýt noru..? Přijde mi, jako by se had zbláznil, jednou ráno jsem ho dokonce viděla s topným šutrem na zádech. Nechápu, jak toho, borec, docílil. Je tohle fakt normální?
Had je chován v optimální teplotě/vlhkosti s dostatkem úkrytů. Je už u nás doma rok a zatím jsme u něj řešili parazity z minulého chovu a počínající zánět tlamky. Vše zatím úspěšně.)Díky a mějte se!

A ty optimální podmínky jsou konkrétně jaké?Hadovi může být moc horko nebo zima a nebo jsou úkryty situovány na moc teplém místě v teráriu tak se snaží schovat a hledá vhodnější místo k ukrytí ;)

Pod lampou měřím teplotu jen když si vzpomenu - cca jednou za měsíc (teď mě tady asi ukamenujou), a má tam kolem 29 - 33 stupňů. Neřeším to proto, že had dává přednost chladnějšímu úkrytu. Teprve když se vyleze jednou za uherský rok vyhřát, tak změřím, jestli mu náhodou ještě není zima, jestli je vše ok. Podle literatury jsou tyto hodnoty v normě. Zajímalo mne pouze, jestli někdo u regiusek takové podivné chování zaregistroval a protože jsem šťoural, tak mne zajímá důvod těchto hadových počinů..?

Jeden den urovnám misku a kořen (který používá jako úkryt) na místo a ráno jsou úplně někde jinde, a to jsou poměrně těžké. Takže mě to jejich podrejvání připadá taky normální.

Také bych měla jeden dotaz, nechci zakládat nové vlákno, tak se zkusím zeptat nejdřív tady. Mám regiusku NZ 2007 a chtěla bych k ní pořídit další přírůstek, kdyby se podařilo časem i do chovu. Bohužel je poměrně těžké sehnat podobně starého hada a ještě v barevné formě, v které bych chtěla. Takže bych potřebovala vědět, jak to u regiusek je, jestli by se dobře snáší i s menšími mladšími jedinci, nebo mám tuto možnost vyloučit a shánět nadále podobně starého hada. Vím, že u některých hadů a ještěrů hrozí kanibalismus, ale u regiusek jsem na toto téma nějak nenarazila. Díky

Zdravím, mám doma 11 měsíců starou korálovku kalifornskou a dělá mi to samé, jediná doba kdy je v klidu je po krmení, nebo při vyhřívání, to je bezhybná a klidná, jinak neustále šmejdí po terárku a něco ryje v substrátu či posouvá nějaké ty dekorace. Je to naprosto normální, had prostě jen "něco dělá". Člověk taky nevydrží furt jen sedět na p**eli :-)

[1496098_525018174309178_271311612368961353_o.jpg]

Mě takle ryje tmavka a jelikož je albínka, tak je špinavá jak čuně. Nejraději má, když jí v téhle náladě otevřu terárko. Leze po celém bytě. Na parapet, na skříně a nejraději má věšák v chodbě...to jsou pak kreace. Jen musím hlídat a chytat co kde padá. Jinak korálovky, ty jsou na to exerti...přerochají terárko během chvilky.