Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončíci noční, osvětlení+vyhřívání

Zdravím,
Jsem začínající chovatel Gekončíka nočního.
Snažil jsem se nasbírat co nejvíce informací na netu, ale jsem z toho lehce zmatený.
Mám skleněné terárium 100x50x50, tři samičky a jednoho kluka. (Nar. Srpen/ červenec)
Mám několik dotazů:
1. Od jakého věku gekončiků mám přejít na rozdílnou teplotu den, noc?
2. Když jsou to noční tvorové, musí mít nutně žárovku jako zdroj nahřívání?
Mám takovou představu, že bych k osvětlení použil LED pásek, teplá bílá…je to dobrá volba?
A jako zdroj tepla použil topný kámen, zde je otázka kolik W..?
Děkuji všem za své názory
Změna předmětu, původně: Gokončíci noční- osvětlení+vyhřívání (lucifer)

Zdravím,
1. Hned.
2. Ano, lokální zdroj tepla potřebují. Svítit normálně přes den slabší žárovkou, v noci zhasnout. Jako zdroj tepla může být i topnej šutr se slabší wattáží... Zase tolik přitápět nepotřebujou. Ty ledky bych spíš použil studený bílý.