Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama přestala žrat...

Dobrý den, máme doma zhruba pulroční agamu zhruba před 14 dny jsme ji dali asi 4 sarančata a od té doby přestala žrat cvrcky. Žere jen zelene sarančata a moučné červy. Máme o ni docela strach, nevim zda je dobrý napad ji krmit pouze sarančaty.Mám strach aby nedostala zácpu což už se možna stalo poněvadž skoro 4 dny už nekali.
Rozmery teraria : 135x70x60, vyhřevne misto 40°C teplota na nejchladnejšim mistu 25°C

Poraďte prosím...
Děkuji předem za vešre rady.

Mucne cervy (zrejme su to ale skor zophobasy) moc nedavat - malo zivin, vela tuku a obsahuju dost chitinu.

Sarancata vobec nie su zla strava pre agamu. Ak ma zapchu, tak najskor z tych zophobasov.

4dni este nie je ziadna panika. Moze sa stat ze ste si ho nevsimli pretoze ho pri behani po terariu zahrabala.

Imho z dlhodobeho a ekonomickeho hladiska su najlepsom stravou svaby. B. dubia sa daju zohnat pod 1.5kc/kus za 1-2zvleky do adulta a skrmovat tesne po zvlekoch. Vyhoda svabov je ze preziju aj pripadny unik radiacie :) A konkretne dubie nie su ziadni sprinteri, nelozia po skle a na rozmnozenie potrebuju koloniu + teplo.
Potom sarancata, cena zhruba 2kc/kus subadulty a skrmovat priebezne
Cvrcky skoro nic nevydrzia, obzieraju sa, smrdia, robia kraval a pri sebelepsej snahe ich dost vela popada. Ak uz predsalen nejake, tak tie bananove. Cenu ale neviem, nekrmim nimi.
Zophobasy/mucne cervy/mysi - len ked doma nie je zelene a neocakavane dosli zasoby ostatneho hmyzu

Ak by som mal ja svojich 13 dvojmesacnych agam krmit cvrckami, tak by som ich musel kazdy tyzden objednavat po kybloch :)