Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gekončík noční

Ahoj.
Chci jen začátečníkům,co si chtějí koupit gekončíka dát jednu informaci.¨¨

Gekončík noční nepotřebuje topení. Teplota může zustat pokojová po celý den.
V našem tera klubu je máme bez topení a žárovky ůplně v pohodě...

Přes den jsou zalezlí a redukují teplotu těla.Je proto zbytečné mít topení, jen budou více spát :D .
Stačí jen slunce..

Vzhledem k tomu, že se na vlákno nabalil další dotaz, tak jej zatím nezamykám, ale po vyřešení dotazu jej později smažu, než se tohoto návodu na týrání zvířat někdo chytí. (Aurifer)

Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Dostala jsem gekončíka nočního, který byl původním majitelem chován bez světla nebo jakéhokoliv vyhřívání.Krmen výhradně moučnými červy a vitamíny měl pouze chvíli.Mám pár otázek 1, koupila jsem cvrčky, ale nechce je žrát ... mám tedy pokračovat v krmení červy nebo to zkoušet dále s cvrčky???
2,jaký mají mít trus? kamarádčin ho má pevný "suchý" .. ten můj má spíše něco jako kuřinec, nemá průjem?
3, mám ho zimovat, když byl dříve chován bez vyhřívání? Chci pořídit žárovku, tak jak dlouho mám svítit??
Budu vděčná za každou radu, snažím se načíst co nejvíce, ale tyto informace nikde nejsou. Děkuji

1.Co se týče toho hmyzu, tak zkus dávat jen ty cvrčky, jestli je s absencí červů nezačne sám chytat. Nebo je zkus dát z pinzety. A vyzkoušej i třeba šváby a saranče. Pokud ne, tak mu dál dávej ty červy (gekončíci na nich docela fungují), ale s dostatkem vitamínů a minerálií.

2.Trus zdravého gekončíka je takový suchý, tuhý bobek. Pokud je jako kuřinec, tak ano, má průjem a něco je špatně- buď z následků té předchozí "péče", nebo z napadení třeba kokcidiemi. Popř. kombinací obojího. Takže gekončíkovi dej zdroj tepla a původnímu majiteli facku. Gekončíkovi nech udělat rozbor trusu na mikroorganismy a pokud tam bude pozitivní nález, tak gekončíka na základě výsledků nech přeléčit (u veterináře, co rozumí plazům).

3.Sviť normálně 12h denně a nijak ho teď nezimuj.