Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon pardálí teplota

Ahoj chtěla bych se zeptat, mám v plánu přívést si domů chamíka. Je to moje první zvíře tohoto typu. Terárium mám již připravené, má rozměry 50x50x100 orientované na výšku. Dole u země má teplotu 22°C, pod žárovkou má 37°C jinak na dalších větvích má 25-35°C, pouze u země 22°C, vadí to? Díky za odpověď

Jo, milde má asi pravdu...;)
Ono je fakt, že pardálové se (třeba oproti jemeňákům) choděj vyhřejvat o dost míň a na kratší dobu (nebo aspoň takovou mám zkušeost), takže když se ta teplota přepálí, tak pod výhřev prostě nepolezou a zbytečně se jim tim ubere obytnej prostor...