Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o pomoc s osvětlením

Dobrý den,
prosím vás o radu ohledně osvětlení v teráriu pro agamy. V plánu máme postavit tero pro dvě samičky 120x60x70 (dxšxv) a osvětlení toho: 1x zářivka Narva LT 30W/958 G13 (900mm), 1x halogen 45W jako zdroj tepla a zdroj UV 1x zářivka Reptile 200 25W. Bude vytopení terárka dostatečné? Díky za odpověď. Eliška Kreisslová
Změna předmětu, původně: PROSÍM O POMOC S OSVĚTLENÍM (Kurt)

Zda to bude dostatečné vám bohužel nikdo se 100% jistotou neřekne, protože to hodně záleží na tom z čeho bude terárium, jak bude mít udělané větrání, v jaké bude místnosti apod. Obecně by to mělo stačit. Optimálnější by byla varianta s lineární zářivkou a k tomu místo halogenu a kompaktu výbojka, která zajistí jak vyhřívání, tak UVB.