Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem granule pro psy - zmena??

Ahojte, mam dotaz ohledne granuli pro psy...mam 6ti leteho kastrovaneho spice a krmim ho jen granulemi Friskies. Kdyz jsem si ho porizovali, sla jsem do obchodu a priznam se ze jsem vybirala podle ceny. nechtela jsem kupovat zadne tesco/kauflad/lidl granule a taky jsem nemela penize na drazsi znacky takze jsem se rozhodovala mezi pedigree a friskies (i dle reklam). nakonec vyber padl na friskies jelikoz dela mini granule a pro naseho psika je to lepsi...kenny nam prospiva, nic ho netrapi, nikdy nebyl nemocny, vahu ma ukazkovou, energicky je. no a pred nedavnem jsem nekde cetla ze pedigree nebo friskies jsou ten nejvetsi hnuj mezi granulema. narazila jsem na stranku psikrmivoradce.cz kde jsou hodnocena krmiva a kde jsem se docetla vsemozne informace. no a ted se ptam...kenny je bytovy pes takze za den moc energie nevyda ale rad chodi na dlouhe prochazky takze si to vynahrazujeme odpoledne nebo o vikendech...friskies jsou teda asi nutricne spatny ale co kdyz mu koupim nejaky lepsi a on mi zacne pribirat a mit treba ruzne problemy protoze bude mit vyzivovejsi granule? cetla jsm i o psech kteri po kvalitnich granulich meli zazivaci a jiny problemy...mam mu to menit kdyz je v pohode?nebo co s tim? Díky

Na eukanube jsem začínal se svým irským setrem. Byl jsem s nimi spokojený, jen mě chovatel varoval, že se mu už párkrát stalo,že po nich jsou štěňata "nohatá", zkrátka se hrozně vytáhnou a mají pak problém vlézt se do standartů. Po zhruba půl roce (cca 8 měsících psa) jsem přesedlal na chicope a pak pro plan.
PS: Je pravda,že na jarním svodu měl můj hafan v 8 měsících v kohoutku maximální výšku co povolují standarty tak na tom něco bude :-D

Můj názor co se granulí týče:

Nejdřív je nutno vědět, že žádný žebříček "prémiové, superprémiové, hypermegaultraprémiové" atd. označení krmiv není podle žádného oficiálního žebříčku, je to jen a pouze reklamní tah firem.
FRISKIES nejsou snad ani granule pro psy, obsahově obilovin bych to přirovnala ke krmivu pro koně (samozřejmě nadneseně řečeno), to samé EUKANUBA, ROYAL CANINE, PROPLAN... ty už bohužel nejsou to, co bývaly.

Z těch dobrých určitě doporučuji ESSENTIALFOOD, TASTE of the WALD, ORIJEN (obsahově mají vyšší % tuku, tudíž nemusí sednout úplně všem), ACANA (bezobilná řada), ARTEMIS, WOLFSBLUD, popř. třeba české CARNILOVE, N'n'D GRAIN FREE.
Z té střední třídy, která finančně vychází lépe - ale trošku se to odráží na kvalitě: MARP, ONTARIO, popř. BRITCARE (bílý pytel), ale ty brity jako poslední možnost.

Zadavatelce: pokud chcete změnu granulí, doporučuji TOTW, mají právě malinké granulky, jako "pro miminka".
Ještě ale upozorním na změnu granulí, nesmí to být rychlé! Vzhledem k tomu, že friskies obsahují asi 4% masa a TOTW 80%, musí jít navykání na granule POSTUPNĚ, přeučování v rámci klidně dvou měsíců. Postupným mícháním, přidávání TOTW a snižování friskies, než se dostanete na čistou dávku TOTW. MUSÍ to být postupně, protože GIT systém dostává docela na prdel.

Jináč co se kvality krmiv týče, doporučuji tento článek http://blog.doktorkaromana.cz/2014/02/09/top-dry-d og-food-2014-test-krmiva-pro-psy/.

My krmili britem. Asi to nebude úplně nejlepší krmení ale je cenově velmi přijatelný a lepší než pedigree nebo friskas. Teď máme ale energické takže víc asi neporadím :) ale po tom britu hezky nabral (nalezen vychrtlý) a neměl po něm žádné problémy, jinak jak píší níže, navykat postupně a vyvarujte se častým změnám krmiva. Plno lidi barfuje, já s tím zkušenosti nemám tak nevím ale je to pro ně nejpřirozenější :)