Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá krká?

Zdravím všechny, agama krká, věk cca 1 rok, jinak se chová normálně, přijímá potravu, aktivní, pěkná. Čím to může být? Podmínky klasické, jak všude píšou od 24 do 50 stupňů. Osvětlení dvojí UVA, UVB zářivka a bodové. Krmení obaluji ve vitaminech i vápníku. Agamy mám dvě, druhá nekrká. Velikost terárka 150x60x60 Děkuji za každý nápad.

Pokud to vypadá jako že by se do sebe nebo ze sebe pokoušela dostat vzduch a snažila se třeba být častěji ve vzpřímené poloze, vem ji k veterináři, ať na ní mrkne. Já měla s mojí agamou to co popisuju, když jsem jí měla na sobě v čekárně, tak to dělala skoro celou dobu a celkem hodně a jak jsme byly v ordinaci, tak ani jednou nic. Dostala jsem na něj doporučení, nechtěl dělat nějaký ukvapený závěry, hned si jí tam nechávat na pozorování, atd., tak jí dal vit. injekci a v pohodě, pak už to doma udělala jen asi jednou a od té doby klid.

Děkuji všem, kteří mi dali seriózní odpovědi. Měla jsem oprávněnou obavu o naše zvíře. Bohužel veterinář konstatoval, že jde o vadu vaječníků a budeme podstupovat operaci s nejistým výsledkem. Druhá možnost je prý zvíře utratit. Je mi líto, že se zde rozpoutala smutná debata, ale vše předem opravdu nastudovat nelze, protože zdraví zvířat je nevyzpytatelné. Ještě jednou děkuji všem.