Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cvrčci ve dřevě

Dobrý den,
chováme agamu trpasličí a do terárka jsme jí našli kořen, po kterém leze, případně pod ním spí. Kořen jsme samozřejmě pečlivě omyli a nechali vypéct v troubě. Problém však dělají cvrčci, které do terária dáváme - zálezají nám do skulin, které na pár místech v kořenu jsou a jsou schopni tam vydržet klidně 2 a více dnů. Bude lepší skuliny zacpat tmelem nebo cvrčci, kteří jsou v terárku delší dobu, nevadí? Jablko/mrkev (aby neokusovali v noci agamu) jim do terárka dáváme.

Děkuji

O to jsme se pokoušeli, nicméně jedná se ještě o mládě a občas se jí nepodaří cvrčka chytit (uskočí) a ten pak zaleze někam, kde ho agama nevidí.
Zkoušel jsem je několikrát vyhánět špejlí zpět do volnějšího prostoru, ale nechci agamu zbytečně stresovata takhle do začátku.

Přesně jak říkáte - přemýšleli jsme, zda interiér nepředělat, ale vždy někde vznikne menší zákoutí, kam agama neproleze - zvláště když pak povyroste.

Ohledně otázky o vzhledu: Agama trpasličí se jmenuje "Henrylawsonova". Víceméně jde vzhledově o to samé, jako u vousaté, jen v dospělosti je o trochu menší. Neměli jsme prostor pro větší terárko (máme teď 80*40*40), tak jsme zvolili tuto vyriantu.
Viz: http://www.chovzvirat.cz/zvire/682-agama-henrylaws onova-trpaslici/

Dobrý den
Nechtěl jsem zakládat nové vlákno, a když se tu něco málo zmínilo o Agamě trpasličí tak se také zeptám.
Dlouho o ní přemýšlím, jelikož na vousatku není místo, a [b]myslím[b]si ze je i spořivější na místo. Mohla by jedna agama být umístěna v terárium 60x40x60 (DxHxV)?? Větší prostor nemůžu poskytnout. Vím 6e se tu tyto otázky objevují často ale nikde jsem nenašel konkretní a přesný údaj. Dozvěděl jsem se že pro 1.1 je ideál terárium 200x80x80cm což mi přijde už přehnane. Jinak k memu teráriu: jelikož je docela vysoké (60cm) tak by samozřejmě bylo 3D pozadí pro využití místa. To je zatím vše :) dekuji

Podobný problém jsme řešili u našich agam také. Cvrčci se během dne z misky dostali na svobodu a velmi rychle se po teráriu poschovávali. Vylézali jen v noci, když agamy spaly, takže po týdnu jich tam bylo jak na Václaváku. Přichystali jsem tedy do terárka past :D Misku na cvrčky jsme večer začali přihrnovat zvenku až po její okraj pískem, tak aby se do ní zvědavý cvrček mohl dostat. Přes noc se pravidelně "dochytají" všichni zbylí a ráno je miska plná, takže se agamy můžou pustit do jídla. Jen co agama vlítne do misky, půlka cvrčků jí zase po nohách, hlavě a bůhvíčem vyleze a historie se opakuje. Když "dojdou" tak přidám.

Jj. tohle je dobrý způsob, který taky používám. Když je nejhůř, a chce se jich člověk zbavit, stačí dát do terárka na noc sklenici s vodou někam ke stěně, aby se do ní mohli dostat a ráno je jich většina kaput ve sklenici. Lepší varianta je samozřejmě taková pastička, aby je mohla agama pochytat, ale i takhle se to dá řešit.