Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krecek a broucci

dobrý den,zemřel nám dnes křeček.uz drive mel na sobe spoustu cervenych broucku. zistily jsme pozde, ze to mohou byt zoztoce.mame i kocku tek se bojime, aby to nemela taky a neumrela.me deti ho měly v pokojicku nad hlavou v kleci nad posteli.vsechno z postele jsme vyprali. meli jsme ho necelé dva mesice.me deti jsou cele postipane.nevite nekdo, jak se toho zbavit v byte a aby se nemnozily????klec jsme vydezinfikovaly a daly ven. a nevite,jestli to může chtnout i kocka a co stim??? prosim odpovezte co nejrychleji. prosim jsem zoufala.predem dekuji za odpovedi

Když zmizel křeček, tak časem zmizí i roztoči. Oni sice můžou sát na dětech a kočce, ale nerozmnoží se na nich. Kdyby nebyla kočka, tak se to dá vystříkat třeba Biokillem nebo arpalitem, ale ten je pro kočky jedovatý. Takže kočce kupte pipetu proti blechám, ta funguje i proti roztočům, vyperte ložní prádlo a vytřete to tam (stačí běžný prostředek na úklid) a roztoči časem zmizí.

Jinak teda chudák křeček..tohle se musí řešit včas a né nechat to zvíře uštípat, to je hrozně ošklivá smrt.

Přesně tak jak píše Aurifer, ale fakt chudák křeček, mě jednou poštípali roztoči u kamarádky, myší roztoči a pálilo to svědilo a bolelo když jsem to mázla fenistilem, tak to svědilo ještě víc a to jich bylo pár a na tom křečkovi na tom malým tělíčku jich bylo třeba 100 :-(.

Dojdi k veterináři a chtěj Neostomosan ředí se to vodou,nemusíš říkat že to máš domů,dáš to do rozprašovače postříkáš co potřebuješ a za tři dny znovu a je po nich,já to používám u myší,pro zvíře ani pro člověka neškodné,ale chvilku to smrdí

já to používám u myší,pro zvíře ani pro člověka neškodné,ale chvilku to smrdí

To je zase "rada nad zlato", když tazatelka jasně napsala, že má kočku. Pro hlodavce a člověka sice Neostomosan jedovatý není, ale pro kočky ano - ty prostě nesnáší Permethrin (Cypermethrinum, Tetramethrinum - což je jenom chem.vyrobená varianta přírodního Permethrinu a hlavní účinná látka Neostomosanu) takže nestříkat na kočky a ani nikde tam, kam mají přístup :x:. Je to stejné jako u Biokillu nebo Arpalitu, u všech těhle přípravků co obsahují Permethrin (nebo Cypermethrinum, Tetramethrinum).