Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá-žárovky

Dobrý den . Mám Agamu Vousatou a mám u ní normální žárovku na světlo a B na teplo. Ale to B mi furt praská. nemáte někou zkušenost s cenově dostupnýma žárovkama B ? A ještě se chci zeptat jestli agamě nějak neublíží být bez toho UVB do zítřka. Děkuju Tereza
[mod]Změna předmětu, původně: Agama Vousatá-žárovky (cejna)[/mod]

normální žárovku na světlo

Normální žárovka moc světla nevydává. Má naprosto zoufalou účinnost co se týče přeměny energie na světlo. Proto se právě v teraristice nepoužívá jako zdroj světla, ale právě jako zdroj tepla.

B na teplo

Zkuste nějak rozvést co myslíte žárovkou B. Napište konkrétní typ. Jinak žárovky s podílem UVB se nepoužívají primárně ani jako zdroj světla a ještě méně jako zdroj tepla.
Jeden den bez UVB agamě nic neudělá.

nic nevydrzi vecne :) Otazka je ci neobetovat tych par 2900K lumenov a neporiesit 2 zdroje. Jeden tepelny a jeden svetelny. Na teplo bud keramic heater alebo heating pad (zivotnost radovo v desattisic hodinach). Na svetlo linearky a vybojku alebo linearky a uvb kompakt.

Vsetko ale zalezi na podmienkach - niekde sa ziaric alebo vybojka nezmesti kvoli minimalnej vzdialenosti, niekde zas heatpad neprehreje cez dno teraria + substrat a niekto nechce tahat kabelaz po dne teraria.

Ostatne ale vypalujuce sa ziarovky ... ako tu uz niekto spominal pri inej teme - kto chce mat opicu musi mat na banany :) Alebo kupit 2 ziarovky a ked sa jedna vypali a bezi reklamacia, pouzivat druhu && vice versa.