Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brevicaudatus zalepené oko

Zdravím ! mám problém jeden můj Rieppeleon Brevicaudatus má zalepené levé očíčko pravím kouká ale levé má zalepené a nechce si na něj nechát moc šáhnout máte někdo zkušenosti ? napadlo mě jestli neni vypíchlé ale kruutí s nim, jenom přes čočku má takovej ospalek. Fotku můžu přidat na přání. díky moc !

mám jenom oční kapky Lacrisyn a to už jsem včera večer zkoušel, ale ta kapka je větší než to celé oko a většina steče pryč, zkoušel jsem i na štětičku na ucha, trochu namočit a jako rozetřít, ale při sebemenším dotyku ucukne a nebudu mu tu mikro hlavičku držet násilím .. tak uvidím večer mu to zkusím ještě nějak namočit tou kapkou a uvidí se .. bojím se aby se vůbec dokázal nažrat myslím že jeho jsem ještě jíst neviděl ..

Díval jsem se, co je ten Lacrisyn zač a myslím, že je k ničemu. Pokud by to měl jen slepené pískem apod., tak by to asi mohlo pomoci, ale jinak ne. Ophtalmo-septonex je přímo oční dezinfekce, takže pomáhá i při zánětu - to ten Lacrisyn ne. A s tyčinkama do uší bych byl hodně opatrný, aby mu to více neublížilo než pomohlo.

Lacrisyn jsou umělý slzy, ten jsem kapala psovi po úrazu oka celoživotně, než jsem přišla na oční gel.Ophtalmo-septonex je oční voda, která někdy pomůže, někdy ne, každopádně za zkoušku nic nedáš, ublížit nemůže.Ale spíše bych se snažila oko vyplachovat, než vytírat vatovou tyčkou.