Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukázka krmení hada

Je zde, prosím, nějaký chovatel hadů ( Havířov, Ostrava, Karviná, okolí ), který by byl ochoten mým dětem ukázat krmení hada ? Pořád chtějí hada, já bych sice taky chtěla, jsou to nádherná zvířata , ale nemám na to dávat mu hlodavce :-D Ony tvrdí, že budou krmit, ale známe děti. Tak uvidí, že chudák myšička a já budu mít klid. 8-)

Já zas nevidím důvod proč jim toho hada nekoupit. Bude to dobrá zkušenost vyzkoušet si starost o nějaké zvíře. Když jsem byl já prcek :-D tak jsem chtěl také zvířátka jednou jsem ukecal mamku o paví očka a byl jsem unešený :-). Dobrá zkušenost se o něco starat. A jestli jsou možnosti, myslím finanční a prostorové tak proč jim nedopřát třeba nějakou gutku ;-)

Já taky nic nenamítam. Jen to vypadalo že chce spíš děti odradit, tak jen říkám že moc není čím.
Já chtěla hady od 12, ale mamka byla proti a dovolila jen "ještěrky s nohama", tak jsem měla jen pár druhů gekonů. Hady mám až teď a přemluvit přítele byl taky celkem boj a na každý nový terárko je nový kolo přemlouvání. Jediný co by mi odsouhlasil z fleku je Krajta zelená, ale na ty si ještě netroufám.
Ještě dodám že když moje mamka viděla moje zvířátka teď u mě doma, tak tvrdila že kdybych si něco takovýho dotáhla domů tenkrát, tak by jí to nakonec ani nevadilo.

NO mně jde spíše o to, že mám strach, že bez praktické přípravy by u nás to nebohé zvíře pošlo hlady. Jinak problém není, na terárko i hada si chtějí našetřit a další spotřeba elektřiny a žrádla už se ztratí ( 1 ks vousatka, 1 ks jemeňák, 2 ks drápatka vodní a 2 morčata :-D ). Jenže díťátka naslibujou, pak vyměknou a já ho krmit nebudu :-D:-D:-D Takhle teoreticky jim to přijde v pohodě, ale teorie a praxe je vždy rozdíl.

Narovinu řečeno (a nemyslím to nijak zle):

bez praktické přípravy

- nikdy si nepořizujte živé zvíře bez praktické přípravy. VŽDYCKY je potřeba něco načíst, připravit dopředu...

díťátka naslibujou, pak vyměknou a já ho krmit nebudu

- o tom to právě je. Vzhledem k tomu, že máte doma puberťačky, které přeci jen - ruku na srdce - naslibují hory doly, a pak nakonec skutek utek :-D jste matka, musíte to rozhodnout především Vy, protože stejnak nakonec budete ta, která bude měnit vodu atd. A pokud se nebudete cítit na obyčejné krmení, pak by bylo lepší vytrvat v přesvědčení, že hada ne-e.

Asi jsem to napsala drsně, tak se rovnou omlouvám :-) zastávám holt názor, že živé zvíře není úplně p*del, a kór plazi. Ano, chová je už celkem velká spousta lidí, jenže se podívejme, v jakých podmínkách...

Teda, nejsem z blizka takze neukazu, ale moje dvouleta dcera krmi hrozne rada. Vzdycky ji otevru terarko, ona vezme mys a presune ji do terarka a pak se kouka, jak hadi lovej. Takze "chudak mysicka" se rozhodne konat nemusi, deti to berou docela rozumne.

Můj osobní názor:Dětem nekupovat hada,pokud ho sám nechci.Z 99% se o něj budete starat sám(a)."Berlička" znechutit vizuálním zážitkem z krmení je zbytečná.Chovám toho doma celkem dost a syn si nárok na svoje zvíře musí hodně vybojovat.

Na to, že se jim to znechutí, bych moc nespoléhal. Děcka u nás v tera kroužku nebo i děcka z chovatelského, kde se starají o hlodavce a ptáky, jsou vždycky nadšené z krmení hadů a to se jedná někdy o dost malé děti. Člověk by nevěřil jak jsou děti v dnešní době morbidní....
Jinak možnost se podívat u nás na Středisku přírodovědců v Ostravě-Porubě, kdyžtak napište mail, mám ho v profilu.