Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama kočinčinská - zabydlení

Dobrý den,
v včera jsem si v místní teraristice zakoupil Agamu Kočinčinskou, ještě před zakoupením jsem načetl hodně článků na netu ale samozřejmě jako začátečník mám pár dotazů. :-)

1, jak Agamu rozkrmit - zkouším jí podávat pinzetou malé cvrčky ale ani si jich nevšímá, když dám pinzetu až k ní tak zavře oči, moc se mi nechce dávat volně do terária cvrčky bojím se, že někam zalezou a nebudu mít přehled jestli vůbec začala žrát....

2, včera celí den byla zalezlá v nevrchnější části terária nad světly, dnes po před rozsvícením světel byla na větvi ale po rozsvícení světel opět zalezla do rohu světel tam opět zalezla (v teráriu mi na vršek větve svítí Reptile UVB 150 a Daylight 75W v tomto místě je 30-33 stupňů, v celém teráriu je rozsah teplot 22-30 a zatím se snažím udržovat vlhkost mezi 60-80%.

Vím že se musí adaptovat v novém prostředí ale nerad bych hned na začátku něco podcenil. V příloze je půdorys terárka, celé terárko a první fotka, která se mi povedla než mi Agama zase utekla.

Předem děkuji za rady a případné poznatky k teráriu.
Změna předmětu, původně: Agama Kočinčínská - zabydlení (Aurifer)

Snažím se jí nechat co nejvíce v klidu do terárka lezu jen kuli pokusy s krmením z pinzety (včera 2x) zatím bez úspěchu pro rosení používám průduchy ve stropě abych zbytečně nešoupal skly. Ve zvěrimexu mi prodejce radil abych pro krmení použil třeba kýbl kam umístím Agamu a pár cvrčků a až je sní tak jí vrátil zpět do terárka to mi přijde víc stresující než zkoušet krmit pinzetou nebo se mýlím? Terárium pro takového prcka je obrovské ale zase jsem to bral tak že bude mít hodně prostoru pro řádění a vydrží mu do dospělosti, ještě přemýšlím že mu pořídím kolegu aby mu nebylo smutno ale zatím je to jen myšlenka.

To terárko je na dospělou kočinčínu, ne na takhle malé prtě. Iděální by bylo ji dát do něčeho menšího, než trochu odroste. Jinak agama se na krmení cvrčky z pinzety musí nejdříve naučit, a to až v době, kdy se zabydlí a zvykne si na nového majitele tak, aby se ho přestala bát...jenže do té doby to mládě exne hlady. Dej na dno na nějaké dobře viditelné místo (dobře viditelné hlavně z místa, kde sedává agama) nějaký plastikový box tak vysoký, aby z něho vyskočila agama, ale ne cvrčci. Na dno dej nějaký kámen nebo tak něco, aby to agamě neklouzalo. A vypusť do něj cvrčky. Agama si je až se uklidní tam přijde nalovit a pak z kýble zase vyskočí. Rozhodně na ni nesahej, nechytej ji a nedávej ji do žádného kýble atd. Ona se potřebuje zabydlet a rozfungovat.

Jakýkoliv krmný hmyz - můžeš zkusit třeba i šváby. Ale spíše měkčí nezahrabávající se druhy, třeba tartary (ty nelezou po skle) nebo panchlory. ty sice po skle lezou, ale dospělí většinou sedí někde na povrchu. ál pak třeba čerstvě svlečené moučňáky, ale to spíš jen na rozkrmení. Daj se použít i žížalky a menší šneci. Kořist dávej ve velikosti asi poloviny hlavy agamky. Pokud je moc malá, tak ji nebude chtít honit a velké se bude bát.