Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s Boa constrictor

Ahoj vsichni,muj kamarad chova taky hroznyse, ale nema net, tak by jsem tady rad pretlumocil jeho problem. Pred rokem si koupil 2 samice od jednoho chovatele v zapadnich cechach, udavane stari bylo 6 let, a jednoho samce z Prahy, ve stari asi 4 roky. Se samcem do dnesniho dne nema sebemensi problem, dobre zere i se svleka, ale s temi samicemi ma same patalie. Prvni z nich chvili po zakoupeni prestala zrat a sipave chrcela, a byla cela takova nejaka mekka a vodnata, kdyz jste si ji vzali do ruky tak jako by ji skrucelo v brise. Zasel s ni na veterinu v OV, mel jsem podezreni na zapal plic po prevozu pres celou republiku, ale vet mu rekl, ze je totalne v poradku. Pro jistotu jsem mu poradil zvysit teplotu v terariu na 29 - 30 C, ale stejne mu do dvou mesicu posla. Pri pitve mu bylo opet receno, ze je naprosto zdrava a ze zemrela prirozenou smrti. Kamarad byl z toho dost sokovany, dost si na ni zvykl. Mela delku 2,6 m, a byla krasna a mohutna.
Druha samice je jeste krasnejsi, fakt nadherny exemplar s hlavou velkou jak moje dlan, ma pry kolem 2,8 m, sam mu ji zavidim. Krasne zabarvena, vitalni. Ale dneska mi volal ze je z ni dost nervozni, ze uz dva mesice nechce prijimat zadnou potravu (100% neni gravidni) a jevi stejne priznaky jako ta prvni. Nevedel jsem co mu poradit, tak jsem ho poslal na veterinu na vyter kloaky a krevni rozbor, ale ja v nemocech nejsem nijak zbehly, musim zaklepat...zatim jsem u svych hroznysu zadne zdravotni problemy nemel. Tak jsem mu slibil, ze se zminim zde na foru, kde jsou i mnohem zkusenejsi chovatele hroznysu. Mame totiz podezreni, ze mu je minuly majitel prodal prestarle a ne sesti lete. Byl by to duvod k temhle problemum? Mohli by jste prosim prispet svymi zkusenostmi a nazory? Jako krmeni predkladal vetsinou potkany, obcas kralika, krepelky ci morcata. Dekuji, Radim

Podle velikosti hlavy, kterou popisuješ, určitě nejde o šestileté zvíře. Hlava roste nejpomaleji a je tedy vhodným ukazatelem věku. Moje nejstarší hroznýšice je stará 15 let, má hlavu, že zvládne králíka, ale jako dlaň velká fakt není.
Jinak si také myslím, že jde o infekci, kterou je třeba urychleně léčit. Věk rozhodně není důvodem těchto problémů - hroznýši se dožívají průměrně věku 25 let i více. Po svých dobrých zkušenostech mohu doporučit doktora Vopršálka, Praha 10, Vršovice, telefon 271 742 278.