Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jedna agamka utoci na druhou, co delat??

Dobry den,

Poridili jsme si pred par dny domu 2 agamky-sestry. Jsou jim dva mesice. Jedna byla po prevozu v pohode a ta druha se jeste ten vecer zahrabala do pisku. Mysleli jsme si, ze je asi ve stresu z prestehovani, tak jsme ji nechali byt. Po par dnech co byla zahrabana, jsme se dohodli s chovatelem, od ktereho je mame,ze ji vyndame,aby se najedla. Tak neco malicko snedla, behala po terarku a pak se nam druhy den zase zahrabala. Pozdeji po nakem dnu jsme ji opet vyndali,aby se zkusila najist trochu vice a pak jsme si vsimli,ze na sebe obe agamy utoci. Nevim ktera si zacla, mozna ta co byla zahrabana,ale ohnala se po te druhe agamce.Ta kousnuta na ni pak furt dorazela a stale na ni utocila a taky ji chtela kousat,ale uz to nevypadalo jako nake male postuchovani.Ta co si asi zacla uz pak na ni neutocila ale ta druha jakmile u ni videla maly pohyb,tak uz k ni bezela a snazila se ji kousnout. Ta chudinka se tak hrozne bala,ze se snazila skoro az proskrabat skrz to terarko jak se bala a cela se klepala.ikdyz u ni zrovna ta utocici nebyla,tak se snazila nejak dostat ven a bylo videt ze se dost boji. Chovatel rikal ze je musime nechat aby si to nejak srovnaly samy.. tak jsme ji tam nechaly a pak se zase znovu zahrabala a kdyz uz vime ze nebyla zahrabana ze stresu ze stehovani ale z te dominantnejsi agamy,tak jsme ji tam nechali zahrabanou. Oddelit je kazdou zvlast bohuzel nejde, poridili jsme si jedno vetsi poradne vybavene terarko (100x50x50,maj hodne kvalitni uvb, linearni zarivku a vyhrevnou zarovku,3d pozadi,skaly,vetve,kameny...) a druhe terarko neni v planu. A kvuli uvb vybojce to asi ani nepujde moc prepazit. Chapu ze si ta dominantnejsi agamka ted asi mysli ze je cele terarko jeji,kdyz ta druha nebyla videt,a brani si ho ale co mame delat aby mohly byt spolu? Nejaka rada jak je srovnat nebo co delat? Chtela jsem tu slabsi vyndat aby se v klidu najedla mimo terarko,ale nevim jestli je to dobry napad. Jinak velikostne jsou nastejno,ta zahrabana byla snad jeste o kousek vetsi ale jak ted vubec nezere,tak ta druha je malinko vetsi ale zase ne o moc.

Jeste jsem si vzpomnela ze ta dominantnejsi,jeste nez vubec k necemu doslo, tak na tu druhou mavala packou. A to by melo znamenat ze se podrizuje te druhe ne? A zacly na sebe utocit az kdyz ta co hrabe se ohnala po te druhe. Do te doby jsme tam nejake dorozumeni nevypozorovali.. tak treba ji to ta druha jen chce vratit a proto furt na ni utoci? Co si o tom myslite? Myslite ze by to mohlo byt jen docasne a priste uz se to nebude opakovat? No ikdyz to stejne asi nikdo nevi... to asi zjistime samy az ji zase vyhrabem... jen uz jsem zoufala... radi bychom si nechali obe dve... pripadne zkusime terarko nejak prepazit... alespon docasne nakou velkou krabici... ted me tak napada- mohla by uvb vybojka 50w propalit tu krabici kdyz by byla od ni par centaku? Jinak diky za vase odpovedi

mavanie packou u tak malych agam nic neznamena. Moze mavat packou a hned na to sa rozbehnut a kyvat hlavou. Vypovedaciu hodnotu to ma pri dospelych agamach.

urcite rozdelte terarium a druhej ked-tak zaobstarajte uvb kopakt. Ak sa bojite prepalenia kartonu, nalepte tam hlinikovu foliu (alobal). Odrazi teplo a zbytok rozvedie na vacsiu plochu. Nelepte to sekundovym lepidlom, radsej dajte vacsi kus folie a prilepte lepiacou paskou dalej od vybojky.

Dekuju,uz shanime nahradni reseni,ze kdyz si nebudou furt rozumet tak pujde do jineho terarka. Nebude tam sice mit tak kvalitni svetlo,hlavne teda uvb jako v tomhle,ale nejaky kompakt tam bude mit. Asi porad lepsi nez aby se nam chudak utrapila

kompakt je vpohode ak bude mat dalsie zdroje na teplo a svetlo. Mozno nebude potrebna ani dlhe oddelovanie. Svojho casu som mal problem samec+samica - dlho boli v pohode, zrazu samica zacala dostavat zachvaty ak sa samec co i len trochu pohol. To nasledne vytacalo jeho a samica bola v strese. Po 3 tyzdnoch sli spat k sebe a uz su tak roky bez problemov.