Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Profesionalni terarista

ahoj.Chci se zeptat (hlavne profesionalnich teraristu) jake byli vaše začatky.
Kolik kusu jste chovali,v kolika terarkach a nebo jestli to byla vlastne nahoda,že jste začali zvirata prodavat.
Ja uvažuji o chovu strašilek(zkusenosti mam). :D:D
diky za vsechny rady do Budoucna....

No, strašilky asi nebudou moc žádaná zvířata, co by se dala chovat "na kšeft"...na to by to asi chtělo nějaké žádanější a víc "komerční" druhy :-D
Já hlavně asi moc nerozumim tomu, kdo je myšlený tím "profesionálním" teraristou, jestli člověk, který umí odchovat vzácná raritní zvířata, nebo člověk, o to má, jako profesi, ale chová ve velkym guttáty nebo jemeňáky :-)

hele teď jsem si pořídil i na živý exotice tak na terrabazaru 8 prcků 2 chcíply .. :/ ale mám tam podle mě teda asi 3-4 samičky zbytek samci .. a jedna samička to má za pár .. myslim snůšku protože je nafouklá jak balón :D tak se strašně těšim ;) ale ty odchovance jestli se povede mám v plánu si nechat a pak až další odchov nějak rozprodávat .. ale určitě by šlo něco dohodnout ;) odkud jsi ?

Tyjo, to by bylo za chvíli takovejch boháčů, kdyby to šlo :-D Takhle to funguje třeba u psů. Nakoupíš jich tunu, pozavíráš je do kennelek a množíš a množíš...a ty psi budou sypat štěňata i v naprosto otřesných podmínkách...viz množírny.
Většina plazů a jiných tera zvířat, ale potřebuje 100% podmínky, krmení atd...což ale spousta lidí nemusí zvládat, nebo neví, co dělat, aby se mu pářili, neodinkubuje snůšku, nebo si pak nechá pochcípat mláďata apod. Takže u takových zvířat to (naštěstí) tak nefunguje. A ty druhy, u kterých to tak fungovat může (jemeňáci, gekončíci apod.), už mají tolik konkurence - chovatelů, co mají jméno a stálé odběratele a je těch zvířat všude tolik, že to na nějaký kšefty taky moc nevidím :-D

Tak jedinej profesionální terarista, rozuměj že se tím živí a většinou nedělá nic jinýho, kterýho znám je "Pseudofalus", zasvěcení vědí kdo to je...:-) . Věř mi že toho musíš vědět asi tak 1000x víc o teraristice než víš teď a potom musíš mít takovej zvláštní dar od boha, zkráceně a s lehkou nadsázkou že hodíš na zem klacek a prodáš ho jako hada a to nemá každej...:-)

TAk to se mu omlouvam

Omlouvat se nemusíš, on na podobný věci jako je TP zvysoka sere, nemá na ně čas. Nevím, možná byl problém v tý zdlouhavý komunikaci. Jeho poslední inzerát na Ifauně končil větou: "Jelita a ti kteří si chcete povídat, nepište". Skoro jsem spadnul smíchy ze židle...:-)

tak profesionálním teraristou bych dotyčnýho (Pseudo)Faluse asi nenazývala, ikdyž je fakt, že momentálně asi nedělá nic jinýho :-) Co se týče nějaké domluvy a kšeftů s nim, tak tam je to tak 50/50. Čék se s nim může zkusit na něčem domluvit a buď to vyjde, nebo to nevyjde. Blíže se to asi nedá specifikovat, protože on prostě takový je. Ale s tim Kavkazem rozhodně nekecá, on tam jezdívá fakt dost často :-)

Asi nejlepší recept na to, pokud od něj čék chce nějaká zvířata a on potvrdí, že je zrovna v dotyčný den, hodinu a minutu má, tak si pro ně okamžitě zajet. Protože za 2 hodiny už může být všechno jinak, a to zcela bez ohledu na to, jestli se sním čék na něčem domluvil, nebo ne :-D