Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský-zácpa

Zdravím, máme doma již přes 2 týdny chameleona a ještě nekálel. Má trochu nafouklé břicho, jinak se chová normálně- žere, má dobrou barvu. Zkoušela jsem mu dát kapku oleje jak jsem se někde dočetla, ale to nepomohlo. Nevíte co s tím mohu udělat? Děkuji

má to u konečníku směrem na ocas trochu nafouklé

To jsou koule ;) Resp. hemipenisy.
(pokud teda jde o samce)

Jinak žádný oleje chameleonům necpěte. Podle mě jde o jednu z následujícícjh situací:

1) Chameleon nemá vhodný podmínky (např. moc nízká teplota) a nedokáže proto správně trávit.
2) Bobky jsou někde, kde je nevidíte ;)
3) Chameleon se ucpal např. nevhodnym substrátem - celkem blbě řešitelnej problém. Co máte za substráty?