Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýšek turecký - nežere

Hezký den,
prosím o radu co s hroznýškem. Přišla jsem k němu od známých, klukovi koupili gekona a had šel stranou a do velmi malé krabičky, kde žil 2 měsíce, před tím přijímal holata prý bez problémů, dokonce se i svléknul, u mě je již přes měsíc a nechce ani (malou) myš ani hole, myš jen zabil a hned se zahrabal. Poslední hole měl na počátku června, což je už 5 měsíců, to se mi zdá dlouho.
Rady, které jsem dostala a yjiž vyzkoušela:
Vykoupat hada aby se prohřál a po té se třeba nají - NIC
Změnit podklad v teráriu - NIC (dřív jsem mu dala takový jakoby substrát, namočilo se to a nabobtnalo, teď tam má písek)
Zvýšit teplotu - NIC (momentálně jsme na cca 27st přes den a cca 18 v noci)
Veterina - NIC nenašli, prý je v pořádku

Hledala jsem na netu jak dlouho takový had nežere, ale většinou všude psali o měsíci, spáš 14 dnech :(

Přiznám se, že hadíkům moc nerozumím, mám vše jen načtené z netu, pokud by se třeba našel chovatel, který by se chtěl hadíka ujmout, ráda mu jej přenechám.

Díky za rady

...je to skutečně hroznýšek turecký...Eryx jaculus turcicus?...jak je velký,starý,atd.Jestli je to on,tak by měl v tomto čase mít přípravu na zimování,ne li už zimovat,což by mohl být problém jestli není v dobrý výživový kondici...ta teplota se mi zdá trochu nižší,ve dne přez třicítku,v noci přez dvacku.

ahojky s hroznyskem zkusenosti nemam ale ted jsme si koupili psohlavce a do holete se mu taky moc nechtelo coz jsem nejdriv pricitala stresu z prepravy...vzdycky po nem vystartoval a kousnul ale nechytl a neskrtil - jako by se bal...takze pri dalsim pokusu jsem ho tak dlouho drazdila az proste nakonec chytl a nepustil. ke strihani mam taky odpor...hole bylo zive, pinzetou jsem ho drzela mezi zadnima a prednima nohama...nakonec to slo ale trvalo to 30min!!...ted mam v krabicce dalsi tak snad to pujde rychleji :-)

"s hroznyskem zkusenosti nemam" - tak proč sem píšeš? Hroznýšek je sice taky had - ale chová se naprosto jinak, než psohlavec

Zkus změnit podmínky... pokud jich máš víc a pohromadě, oddělit... měnší plastová krabička. Naříznout (mrtvému) holátku hlavičku a vložit k němu v noci. To v noci je důležité, protože hroznýšci jsou převážně noční lovci... Ideálně si počkej na chvíli, kdy bude aktivovat a holátko mu tam dej. Nijak ho nedráždi a neruč... jen ho tam dej. Také jsem měl kdysi odpor - stejně jako k zabíjení a porcování kapra či jiného zvířete. On si ale člověk zvykne. Uvědom si, že za toho hada máš teď odpovědnost a to, že "to se mi nechce" ho nenakrmí.

Problém je i v tom, že on ani v noci nevylézá (jsem také noční tvor a chodím spát většinou pozdě), zkusila jsem vyšší teplotu, snad to k něčemu bude.
Moc děkuju za radu, ale to hole fakt nedám, holata mám svoje a jsou živá, nevadilo by mi asi to hole nastřihnout pokud by bylo už mrtvé, ale jak ho usmrtit? Mrazák? Aby zemřelo na podchlazení? Já ho fakt ničím nebacím, či něco podobného :(
Psala jsem si včera s jedním chovatelem odtud, prý by se ho ujal, tak pravděpodobně počkám ten týden a pak budu hodně zvědavá, jestli bude žrát u nového majitele :)

Když tak koukám na tu fotku, tak ten had už by dal i osrstěné bez problému... vím, že zabíjení holat v mrazáku je běžná praxe ve většině zverimexů - ale je to trochu kruté a hlavně nezákonné.

hoďte sem email a někdo se určitě ozve

tady máte trochu počtení - když už víte, co máte za druh

http://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/clanky/r/de tail/3945/eryx-gongylophis-conicus/

Zdarec, mám momentálně taky problém s krmením u hroznýška, konkrétně se jedná o Eryx colubrinus. Mám pár, věk cca 2,5 roku, samec přijímá bez problémů skákavky, ale samice si od léta vzala jen 2x. Pod žárovkou mají 36°C, na druhé straně 24°C, vrstva písku je cca 8cm. Samice je tam zahrabaná pořád, jen jí občas kouká hlava, samec ten se čas od času vyhřívá na povrchu. Krmím jednou skákavkou za 14 dní. Vělikostně je samec trošku delší a mohutnější než samice, i když by to mělo být naopak. Četl jsem, že občas přestávají žrát, ale tohle se mi nějak už nelíbí. Samice nežrala už asi měsíc a půl.

Dobrý den,
mám trio 2,1 hroznýšků Gongylophis conicus a také jsem měl problém s nežráním jednoho samečka a to opravdu hodně dlouhou dobu (řádově několik měsíců). Ze začátku teda bylo nutné krmit všechny tři uměle, ale časem se rozežrali, akorát ten jeden sameček pak začal stávkovat. Pomohlo až oddělení od ostatních do samostatného boxu, vyšší vrstva substrátu a dle mého pozorování se mi zdá, že žerou při zvýšené vlhkosti v přírodě předpokládám období dešťů (výskyt je Srí Lanka, Indie až jižní Pákistán). Jinak 30 cm hroznýškovi bych nabízel už spíše potkaní holata nebo dospělé myši, jsou schopni sežrat hodně velkou kořist i přes ty jejich malinký hlavičky. Jinak já jsem je zimoval od prosince do konce února při pokojové teplotě (cca 18-20°C) a zhasnutých světlech, většinou byly zahrabaní v substrátu a nevylézali. Jinak vyžadují relativně vysoké teploty a přes rok (období dešťů) i trošku vyšší vlhkost nejsou to totiž striktně pouštní hadi. Jinak toto jsou pouze moje zkušenosti, možná, že někdo bude mít jiné. Ještě bych dodal, že aktivují opravdu především v noci a u krmení se mi zdá, že jsou dost náchylní k tomu nechat se vystresovat (např. manipulací před ním) a pak nežrat, nebo čekat až do dalšího dne. Pokud byste nikoho jiného nenašla hada bych se mohl ujmout (akorát nevím, zda by mne drahá polovička nestáhla z kůže:-) Jsem z Trutnova. Pěkný den a úspěchy v chovu.