Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon jemensky spadl z vetve a nezere je nafoukly

Dobry den chovatele předem chci říct ze chameleón není můj jen píší dotaz za rodiče... Takže jejich chameleón spadl z větve když ho měli venku (pod střešním oknem mají spletenych pár větví na jeho lezeni)od té doby je takový celý nafoukly nezere a je bez síly na ruce mi vubec nestiknul prsty jako můj chameleon. Do pusy jsmě mu nakapali 3 kapky olivového oleje jak jsem se zde dočetl. Předem moc děkuju za rady (foto dodám za chvíli jsem momentálně na mobilu)

Trochu se obávám, že na veterináře bude i trochu pozdě. Ale detailní fotku chameleona jsem ještě nenašel, tudíž nechci vynášet rozsudky...
Nicméně:
1. Zhotovit chameleonovy SAMOSTATNÉ správně zařízené terárium (Terárium o rozměrech cca 60x60x100 (ŠxDxV), správné UVB záření (buď výbojka nebo UVB kompakt), výhřev, osvětlení. Terárium musí být dostatečně větrané.)
2. V teráriu mít dostatečnou vrstvu rašeliny do kterého může chameleon klást.
3. Dopřát chameleonovy klid. Pokud již má zadrženou snůšku, tak k veterináři. Jenže to je jen odhad z fotky co toho moc neřekne.
4. Nechat rodiče přečíst něco o chovu chameleona a dostatečně je pokárat za nedodržování. Např: chameleon-jemensky

Já jim od začátku říkal že to je kravina spoluchov s agamama oni samy jsou v pohodě nenáročný zvíře ale chamik je něco jinýho sám to vím jednoho mám v terarku 100x100x120 rohový takze má pro sebe prostoru až kam, ale to jejich je ještě menší a máj v tom 3 zvirata + větrání stojí taky za nic dva asi dvoucentrimetrovy pruhy.