Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drcení vaječných skořápek

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat zkušenějších, kteří si sami doma drtíte vaječné skořápky. Mám jich už docela dost v zásobě, ale pár mám špinavých - uschlé zbytky vajíčka. Znehodnotí to výsledný produkt nebo je nutné je před umletím vymýt?

Děkuju :-)

Skvělá myšlenka, kovový vápník je výborně hořlavý...:-D Dělám si pochopitelně legraci,:-p kovový vápník se shání hodně nesnadno a kromě chemiků není nikomu moc k užitku.:))
Z lékárenských zdrojů je dobrý calcium glukonát případně calcium boroglukonát, lze koupit v potřebách pro zvířata krmný vápenec a na mletí vaječných skořápek je bezkonkurenčně nejlepší tříštivý kafemlejnek (pochopitelně nikdy npoužívaný na mletí kafete...;-)

Jak jsem psala, chci si ho umlít sze skořápek, nechci žádné jiné varianty. Mám hmoždíř, má otázka se ale týkala něčeho jiného, chtěla jsem vědět, jestli můžu pomlít i skořápky, kde je zbytek uschlého vajíčka nebo je musím před tím umýt ;-)

přelej je předtím horkou vodou, nech tam chvíli vyluhovat, propláchni a nech znova uschnout a bude to v pohodě...ono sice z hlediska nákazy by asi nemělo nic moc hrozit, jen to zkažené uschlé vajíčko je eklhaft a pak se samože kazí dál a smrdí, když to třeba trochu navlhne.