Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cvrčci v paneláku

Ahoj, mám dotaz. Chováme nově gekončíka nočního, mám ho od mláděte, kdy už uměl údajně jíst sám, ale po nastěhování do terárka si červíka nikdy nezval (ty mi ze začátku radila chovatelka). Nejprve jsem ho tedy krmila ručně, ale pak jsem koupila malé cvrčky, at se snaží lovit. Nikdy jsem ho teda neviděla žádného ulovit (nevím jak dlouho vydrží o hladu) :) Takže abych mu to usnadnila, nasypala jsem do terárka těch cvrčíků více, jsou maličcí, ale pro jistotu jsem tam dala nějaké ovoce... Jenže se jim nějak povedlo z terária zdrhnout, nahoře pod vývodem kabelu od lampy byla díra, kterou jsem dnes objevila. Jinudy nevím... Díru jsem dneska zacpala, nicméně se ozvali sousedi po námi, že už našli asi pátého čvrčka, že je to katastrofa a jsou z toho na prášky. Co teď? Dneska koupím nějaké pastičky, pokud seženu, ale jak jsou na tom cvrčci v paneláku? Přežijí? dokáží se množit někde ve stupačkách?? Slyšel někdy někdo o tom, že byl způsobili kalamitu jako švábi? Jsou malí, takže necvrkají, vlastně nijak neškodí, nicméně sousedi v tom vidí něco šíleného. Jsem z nich tak vyhouklá, mně nenapadlo řešit sem tam nějakého cvrčka po bytě, protože si myslím, že stejně chcípnou. Nebo ne?? Ještě řešit nějakého deratizéra celého paneláků kvůli pár cvrčkům, to by mě asi omyli. Díkes za zkušenosti. J.

jestli mas jednoho gekona... nemusis se knemu hrde hlasit a zvire normalne zapři.. ale malej cvrcek v panelaku nic neudela.. to ho driv sejme pavouk..
na nas jednou litala sousedka.. ze ji stupackama litaj cvrckove... tak sem ji rekl ze krmim jen sarancata a nazdar.. je to tvrzeni proti tvrzeni... a nikdo ti byt prohledavat nebude..

Nejlepší varianta, prostě koupit lahev, bombošku nebo něco jako omluvu a normálně přiznat, že se omlouváš, že utekli jednou škvírou a že už je podchycená a nemělo by se to opakovat. Můžeš je taky uklidnit tím, že cvrčci v našich podmínkách po pár dnech zdechnou a nemusí mít strach, že by se někde množili nebo nějak škodili.