Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivita Hog Island Boa

Zdravím všechny.
Chovám různé boa cca 20 let a teď jsem si koupil i nějaké HIB.
Docela mě překvapila jejich agresivita.
Máte s těmito potvůrkami podobné zkušenosti ???
A taky mám pocit že si dávají potravní pauzy - už měsíc svorně odmítají potravu - také se vám to stává ?
Potravní specialisté to nejsou a u boa mně to i udivuje....
Tak dík za pokec na toto téma.

V.

Agresivitu mohu taky potvrdit. Mám pár Hogů a útočí oba. Samici stačí, když někdo projde před teráriem a už zvoní o šoupačky. Někdy jí nárazem na sklo teče i krev. Asi před rokem a půl jí vadilo i otevření dveří.
Ale problémy s krmením nemám. Krmím nepravidelně a vezmou vše co jim dám.

V chove som mal pár Hogou a boli to kľudasi. Samica, cca v roku došla do puberty, čo prejavovala syčaním a sem tam spravila výpad bez kúsania. Potom sa skľudnila, aj keď asi v šiestich rokoch ma označkovala. Pri čistení terárka sa snažila z neho vyliezť a keď som ju chcel dať naspäť, nečakane sa otočila a rafla ma do predlaktia. U samca som ani raz nepozoroval agresívne chovanie. Iba po krmení strielali po všetkom čo sa pohlo.
Obaja boli popelnice, zožrali všetko a v akomkoľvek stave. Čo môžem ešte o Hogoch napísať, tak na veľhadov sú to veľmi aktívne zvieratá. Hlavne samec. V zime dokázal celé dni preliezať terárko a snažil sa z neho dostať von.
[https://lh4.googleusercontent.com/-lgiDRuJL5dY/Ulv 3hQaV0HI/AAAAAAAADSU/Su3LYPtLhug/w769-h577-no/Hog% 2Bisland%2Bboa.JPG]

Zdravím,

mám doma skoro půlročního samce HIB a je to flegmatik až za roh. Mám ho přímo od známé-chovatelky, takže vím, že oba rodiče jsou taky klidní a ona je úplně od začátku zvykala na kontakt (nevím, jestli je to tím, že jak není velkomnožitel, tak má na každé jedno zvíře relativně čas), nebo je to prostě náhoda. Ale had si zatím fakt nechá v podstatě všchno, včetně vyklepání z úkrytu ven a po ruce mi nešel ani hladovej. Krmím živým a na to, že je to hroznýš a samec, loví a žere nádherně (jakože má podstatně horší poločas v nalezení kořisti než dospělá užovka, ale to není tak těžký). Snažím se ho hodně chovat (tedy ne těsně po krmení), aby byl zvyklý a nebál se, tak uvidím, co bude dělat, až půjde do puberty. Ale jinak co se potravních pauz týče, zvlášť samci si je dávají určitě před pářením.

A ještě sorry asi jsem napsal o co jsi se nežádal. Každopádně volba HIB je čupr (né super ale čupr) a pokud jde o Boa Hog tak máš ode mne velký + Pouze čistý formy jako HIB a nebo Costa Rica:)hodně zdaru-nemám nic proti mutacím ale lidi zapomínaj na to že příroda za nás vytváří to co chceme,jenomže jsme přehlcený tím co nabízí trh že ani nevidíme co pro nás a v kvalitě vyrábí příroda:-)

Zdravím, už jsem to tady pár dní někomu psal.I kdyby kousnul tak ve veř kousnunutí od něj je a to říkám že je srandovní:-) není nad tmavku nebo kondu a nebo reticulatu.. Ale kousnutí jsem paradoxně dostal nejvíc od gutát:) a thajek:) No ale co má krády je křeček ,tomu se nic nr může rovnat:-)