Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu s agamou :))

Zdravím sem na poradně i v chovu agam úplný začátečník. Dost sem si zde na fóru přečetl ale přesto mám otázky. Pro zkušenější určitě stále dokola ale moc by mi to pomohlo :))

K mé situaci: V sobotu odpoledne sem si od chovatele přivezl tříměsíční agamy údajně 1 samec 2 samice. Dvě agamy začali bez problému už druhý den jíst sežrali každá minimálně 9 cvrčků zeleného si moc nevšímají (okurka, mrkev, kopřiva, pampeliška, salát). Třetí agama (samička) je ale o něco drobnější a do jídla jí moc není druhý den si vzala asi jen dva cvrčky a včera pouze jednoho. Není ani tolik aktivní jako ostatní ale zase celý den jen neleží občas se proběhne jde se vyhřát ale že by lovila se říct nedá lezoucí cvrček po hlavě nebo po ocase jí vůbec nevzrušuje :D :D Dost se o ní s přítelkyní bojíme proto se chci zeptat zda je to nermální nebo co s tím dělat.

Dále mám dotaz k vodě misky s vodou si vůbec nevšímají jen z ní lovím cvrčky, zelené také téměř nežerou tak sem jim dal aspoň kapku na čumák aby jí olízali.

Terárium mají 90x50x65 s 3D pozadím a prostorem na lezení. Osvětlení je pomocí SunLux UV 50W PAR30 + led diodové pásky cca 10W, Výbojka je cca 26cm nad kamenem a teplota pod ní je nějakých 36°-39° zbytek terária se pohybuje v teplotách 25-26°, Větrání je jednou na boku a dva průduchy ve stropě.

Přidávám foto pro lepší představu.

A předem všem moc děkuji i za mé agámky :))

Bude zde problém v podmínkách. Osvětlení a teploty se značně podepisují na žravosti agam. Na výhřevném místě by měla být teplota okolo 45° C v okolí kolem 30° C a na nejchladněším místě okolo 26° C . Dále je důležité dostatečné osvětlení. Led pásek, který tam máte nevypadá 2x vhodně. Ideálně by to chtělo prosvítit plnospektrální trubicí ( např. Narva Biovital ).

Takže zvýšit teplotu a dodat pořádné osvětlení ;-) .

Teploty jsou už vylepšeny přidáním topné fólie 27x27cm kterou drží termostat na 31°C. V teplejší části se zvýšila teplota na 28,5°C na kameni je 41-42°C (bojím se spustit světlo níže když agama vystrčí hlavu nahoru tak už je za hranicí 25cm kterou udává výrobce)
Led pásky jsou v terárku dva tento a druhý blíže u skla který není vidět jeden má odstín teplé bílé druhý studené kvůli větší šířce spektra.

Ono to podání barev foťákem dost kecá tady je další fotka :))