Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýšovec duhový

Dobrý den.

Mám problém. Mám 6letého hroznýšovce duhového. Poslední měsíc začal sípat a má divný čumák a oko. Teplota v teráriu je 25 a vlhkost 60-70. Nevíte někdo co by to mohlo být. Nevím jestli bude stačit zvednout teplotu a vlhkost, nebo jestli s ním radši rovnou nemám jít k veterináři. Děkuji za každou reakci.

kdy se naposled svlékal? takhle na fotce vypadá nevysvlékaně, v tom smyslu, že svlek ani nezačal. S tím by souvisel i ten čumák a oko- jak se snažil uvolnit svlečku, tak se ještě k tomu odrbal. Zkusila bych ho dát na pár hodin do vlažné vody a pokud to nepomůže, tak k veterináři, co rozumí plazům.

A určitě zvednout vlhkost - čím ji měříš? Pokud je chovaný na těch suchých pilinách jak je vidět na fotce, tak musí mít dost Saharu, cenchrie uplné sucho nerady.