Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jsou moje holky už tlusťošky?

Ahoj, prosím o názor. Jsou to sestry cca 7měsíců staré, krmím je dvakrát denně, cca každá 5 středních dubií denně, občas sarančata a cvrčky a vyjímečně moučné červy. Každý den spořádají menší misku zeleného. Dubiím krmení posypávám reptivite a jednou týdně namokřím a posypu dubii před zkrmením, sepiovku sypu každý den na zelený a i na jednu dubii před krmením. Holky jsou spíš lenošky, každá má svoje místo pod UVB a z toho se skoro celý den nehnou, jen když přijdu blíž, hned zpozorní a když sundám z terárka bednu z dubiema, tak seskočí jak závodnice ke sklu a běhají při skle a švábi se nemají šanci ani rozkoukat :) Ale za poslední měsíc mi přijde že už pěkně tloustnou, nebo je to běžná stavba těla když stárnou? Nevím jestli už je na čase ubrat krmení, jsou po žrádle jak divý :) měří cca 37 cm a jedna váží 196g a druhá 182g.
Díky za názory.

Jsem v chovu agam teprve začátečník - mám své první agamy staré také 7 měsíců.
Tvoje agamy mi tlusté nepřipadají. Mám 1 kluka (ten je nejmladší) a 2 holky a kluk má 40 cm a 204 g a je docela aktivní. Jedna holka má 39 cm a 228 g a druhá má 38 cm a 180 g. Takto velké už byly zhruba před měsícem. Poslední měsíc totiž vůbec nepřibírají, už takřka nejí a spíš jen polehávají. Už by evidentně chtěli zimovat.

No ony taky ze začátku moc nechtěly, až tak poslední dva měsíce co se rozežraly celkově, tak do oběda když nedostanou "maso" , tak se vrhnou na zelený a zpracujou ho. Ale rukola, ani jetel jim moc nejede, žerou mi hlavně italský salát a polníček, okurky, mrkve, nebo papriky se nedotknou :(

jak psal cejna, tabulky jsou k ničemu, právě kvůli těm rozdílům. Agama v optimální kondici má dobře vyvinuté svaly a nikde z ní nelezou kosti, ale nemá cejchu jak zdatný pivař a kolem krku jen přiměřeně vytvořené laloky, ne "špeky". Ale ono to už chce mít ta zvířata trochu "v oku", aby tu odpovídající kondici člověk poznal. Takže je v pořádku, že ses zeptal.

Dovolím si nesouhlasit s názorem, že by se mělo ubírat na stravě. Pokud agama má na 7 měsících pod 40cm a 200g tak už bych hledal nějaký háček ( podmínky, geny, ... ). Vidím to každý den u našich mláďat, které dokážou mít na 3 měsících 40cm a 130 gramů. Když si vezmu příkladem samečka, kterého jsme si nechali doma, tak má na 5ti měsících 330g. Přikládám foto pro představu o tloušťce ;-) .

Jinak otázky i téma je vcelku na místě, protože se v ,,chovu'' agam objevují dvě velmi mrzuté věci: 1) odpočítávání cvrčků a ubírání potravy na 182 gramech a 2) překrmování agam vedoucí k jejich předčasnému úhynu.

Takže za mě:
Zatím krmit co si jen budou přát.
Zjistit si pravdivost informací o věku agam ( v dnešní době častý problém ).
A jeden dotaz: Jaké jsou podmínky v teráriu? Např. jeho rozměry.

Amadeus : 5 měsíců / 330 gramů
[http://tera.poradna.net/file/view/20030-amadeus-2- jpg]
[http://tera.poradna.net/file/view/20031-amadeus-1- jpg]

Zatím krmit co si jen budou přát.

Sorry, ale jestliže jsou ta zvířata bez ohledu na věk, geny a tabulky už teďka zjevně obézní, tak krmit co to dá je nejlepší způsob, jak je rychle zabít, protože ta zvířata prostě jsou překrmená. Takže bez redukce a změny složení krmení v rámci zájmu o zachování jejich života a zdraví se to prostě neobejde.

Taky se přidám s fotkou té mé - je jí 14 měsíců. Myslím, že je tlustá, ale je to má první agama, tak nevím. Každopádně pupek má solidní. Červy už jsem zrušila, každý den má čínské zelí (nic jiného mi do pusy nevezme) a jinak krmím tak 2x - 3x týdně občas pár (2-5) dubií nebo disků, občas pár (většinou 5) sarančí všežravých a občas několik (10-15) cvrčků domácích. Má cca 47 cm a 437g. Dá se odhadnout, kolik by měla vážit a jak jí tedy krmit, aby to bylo správně? Děkuji
[www.nahraj-obrazek.cz]

jo, trochu schodit by jí neuškodilo. Vynechej ty šváby a nahraď je sarančema, právě po švábech ty agamy často takhle kynou (švábi jsou tuční). Co se týče tabulek kolik má jaké zvíře vážit při jaké délce - tak na to se vykašli, tabulky jsou leda pro zajímavost, ale v praxi k ničemu. Kondice se posuzuje podle aktuálního fyzického stavu - zvíře má mít hezky osvalené, zaoblené končetiny, kyčle a hřbet bez vystupujících kostí, ale né špeky a panděro. To zvíře na fotce od agamky.eu je v přiměřené kondici, nějak tak by měly vypadat.