Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jsou moje holky už tlusťošky?

Ahoj, prosím o názor. Jsou to sestry cca 7měsíců staré, krmím je dvakrát denně, cca každá 5 středních dubií denně, občas sarančata a cvrčky a vyjímečně moučné červy. Každý den spořádají menší misku zeleného. Dubiím krmení posypávám reptivite a jednou týdně namokřím a posypu dubii před zkrmením, sepiovku sypu každý den na zelený a i na jednu dubii před krmením. Holky jsou spíš lenošky, každá má svoje místo pod UVB a z toho se skoro celý den nehnou, jen když přijdu blíž, hned zpozorní a když sundám z terárka bednu z dubiema, tak seskočí jak závodnice ke sklu a běhají při skle a švábi se nemají šanci ani rozkoukat :) Ale za poslední měsíc mi přijde že už pěkně tloustnou, nebo je to běžná stavba těla když stárnou? Nevím jestli už je na čase ubrat krmení, jsou po žrádle jak divý :) měří cca 37 cm a jedna váží 196g a druhá 182g.
Díky za názory.

Taky se přidám s fotkou té mé - je jí 14 měsíců. Myslím, že je tlustá, ale je to má první agama, tak nevím. Každopádně pupek má solidní. Červy už jsem zrušila, každý den má čínské zelí (nic jiného mi do pusy nevezme) a jinak krmím tak 2x - 3x týdně občas pár (2-5) dubií nebo disků, občas pár (většinou 5) sarančí všežravých a občas několik (10-15) cvrčků domácích. Má cca 47 cm a 437g. Dá se odhadnout, kolik by měla vážit a jak jí tedy krmit, aby to bylo správně? Děkuji
[www.nahraj-obrazek.cz]

jo, trochu schodit by jí neuškodilo. Vynechej ty šváby a nahraď je sarančema, právě po švábech ty agamy často takhle kynou (švábi jsou tuční). Co se týče tabulek kolik má jaké zvíře vážit při jaké délce - tak na to se vykašli, tabulky jsou leda pro zajímavost, ale v praxi k ničemu. Kondice se posuzuje podle aktuálního fyzického stavu - zvíře má mít hezky osvalené, zaoblené končetiny, kyčle a hřbet bez vystupujících kostí, ale né špeky a panděro. To zvíře na fotce od agamky.eu je v přiměřené kondici, nějak tak by měly vypadat.