Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze mít místo terária plastový box?

Ahoj, nejsem moc zkušená v teraristice a chci se zeptat, jestli by mohl být plastový box místo terária. Je mi 15 a nemám moc peněz a hlavně místa na velké terárium. Navíc doma nemůžeme mít srst ani seno, takže mě napadla nějaká menší, levnější ještěrka. Poradili byste mi nějakou? Na max. místo 40*30*30.

Děkuji

Myslím si, že plastový box je třeba pro takového genončíka nočního v pořádku, za předpokladu, že tam bude mít vše potřebné. Pokud vám nebude vadit, že se na to pravděpodobně nebude dát koukat, mnoho chovatelů gekončíky v boxech chová, například kvůli snadné údržbě.

Takže to není nejhorší možný způsob? To jsem ráda. Bála jsem se, že mě budete osočovat, co sem vůbec lezu s takovými nápady :D Jinak děkuji, 250/ks by byla nejvyšší možná hranice. Jak jsem psala, nemám moc peněz a ráda bych se vlezla do 500 ;) Chtěla bych to po Vánocích :) Uvažuji, že bych OPĚT zašla na fauna trhy a podívala se tam ještě jednou :) Potřebují ještěrky kromě "podestýlky", misek a nějakých kamenů ještě něco? Popř. kde se dají koupit levně ty žárovky začínající na U? :D

Uvědomte si ale, že investice do samotného zvířete, je to nejmenší...budete ho muset taky krmit. Budete pravděpodobně potřebovat tepelný zdroj (třeba topný kámen). Pokud nemůžete dát zvířeti 100% péči, což zahrnuje krmení, vitaminy, ubikaci, zdroj tepla apod., nepořizujte si ho. Vyberte si druh ještěrky, co se vám líbí a zjistěte si, co potřebují.

Nemyslím si, že krmivo by bylo tak drahé. Někde psali, že krmí jen 1x za dva dny pár cvrčků. Nejradši bych měla nějakého býložravého, ale nemůžu najít :/. Chci mít prostě nějaké menší zvíře a žádné chlupy doma nesmí být, bohužel ani peří. Rybičky toho potřebují mnohem více a do 2000 bych měla snad jen holé akvárium. Proto bych raději volila plastový box, do něj podestýlku, dvě misky, pár kmínků a větví a žárovku.

Ještě před chvílí to bylo 40x30x30. Uvědom si, že si chceš pořídit živého tvora, kterého množství tvých peněz fakt nezajímá a potřebuje mít 100% podmínky pro život. Líbilo by se tobě žít na záchodě o rozměrech 2x2 metry? Doporučuju najít si dostatek informací o tom, co by mělo v ubikaci být, jak a čím gekončíkům topit, čím a jak často je krmit, jaké pořídit vitamíny...

No pár lidí mi říkalo, že to je jen na některé druhy. Chtěla bych mít zvířátko na Vánoce (pokud mi to mamka dovolí) a buď toho gekona madagaskarského nebo nějakou strašilku, ale to nevím, jestli mi to dovolí. Případně jak se k tomu dá přidělat osvětlení?