Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rhampoleon brevicaudatus - podivné chování

Dobrý den, mám asi roční samičku, kterou jsem si vypiplala už od jejich 2 týdnů a všechno bylo až do asi posledních 3 dnů normální.
Začala hrabat díru a do té vždy zaryje tlamičku a vypadá jako by spala, ale přitom když dám do terárka cvrčky, tak vyleze a začne je normálně lovit. Terárko má 40x30x29cm (DxVxŠ), teplota je ve dne okolo 25 stupňů a přes noc cca 21, cvčky dávám když už žádné v terárku nemá, takže tak 4x týdně, obalené ve vitamínech, má tam fíkus, na zemi suché listí, rosím ráno a večer, ale jen lehce, větrání je na celém stropě, z boku a ze předu.. Nic jsem neměnila. Vůbec nevím co to může způsobovat. Napadlo mě, že má snůžku, ale so kontaktu se samcem nepřišla od vylíhnutí nikdy a bojím se aby tu snůžku nezadržovala.

Prostě hrabe díru na snůšku - to už tak chameleoní samice povětšinou dělají. Toho substrátu tam má málo, měla by mít alespoň 7-10cm vrstvu. Prostě hledá, kam by to vykladla a pokud nebude mít dostatečnou vrstvu a vlhkost substrátu, bude hledat ještě dlouho. Tím, že jí neustále rušíš, jí taky moc nepomůžeš - naopak.