Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium-P.klemmeri

Zdravím chcel by som sa spýtať na pár vecí ohľadom terária pre p.klemmeri, terárium má rozmery 29x29x35(d.š.v) do terária som vyrobil pozadie ktoré je 2x posypané tera rašelinou a aj na dne je rašelina, sú tam dve rastliny jedna umelá a druhá živá rodu sansviera pôjdu tam aj 3bambusové tyče vetranie bude celý vrch je toto terárium pre duo vhodné?foto dole

Neviete o niekom kto bude mať niekedy v decembri mladé na predaj?

Ďakujem za všetky rozumné odpovede :)
[mod]Změna předmětu, původně: Terárium-P.Klemmeri (cejna)[/mod]

Pro felzumy obecně není vhodný materiál na pozadí rašelina.Můžou se jim na tlapičkách ucpat příchytné lamely.Pro felzumy je nejlepší holé sklo,případně třeba kůra,břidlice atd.Nejdou mi otevřít tvoje fotogratie a proto nevím jak tam máš vyřešenou tu ventilaci vzduchu.

Dotázeček - proč vymýšlíš pozadí, které se hodí třeba pro pralesničky k felsumám, které žijí primárně na zcela hladkých pandánových listech? Dávat k nim takovéhle pozadí je prostě pitomost, udělej jim nějaké uplně hladké. Navíc teda felsumy produkují velké množství výklů, kterými doslova osírají všechny stěny, jak bys tohle pak chtěl čistit?

nevim jak tam máš řešené větrání, ale počítej s tím, že klemmerky potřebují dobře větrané terárko a naopak zajištěné tak, aby neutekly, páč prolezou i malou škvírou. Jinak úkryty v bambusech musí být samože kontrolovatelné, což je u provrtaného pozadí nereálné.

Pokud das nahoru na vetrani vetracek z PC, ktery ti bude spinat, tak to bude ok. Jinak ty bambusy jako pozadi nejsou na male klemmerky uplne nejpraktictesi. Budou za tyto babusy lezt a schovavat se tam. Imho je nejlepsi to pozadi dat za terarium a vevnitr mit jen sklo. Pred zadni stenu oprit kousek kury jako mozny ukryt. Dovnitr dat bambusy jak vertikalne tak horizontalne do prostoru, tak at maji moznost se schovat, ale at se to da v pohode demontovat. Jako substrat urcite nedoporucuji raselinu. Jakmile phelsuma sleze dolu, tak az nevyleze. Lepsi je proprany pisek, oblazky(velikostne tak,aby tam nelezli cvckove),....

Tu rašelinu doporučuju trošku smíchat s pískem. Bude líp držet vlhkost a taky si víc slehne, takže nebude hrozit, že se do ní někam phelsuma zahrabe a bude mít problémy. Sám jí ale s pískem používám a neměnil bych. Navíc se v ní výborně daří kytkám, takže bez problémů. Pozadí mám pouze v polovině terárek a to z korku, což mi přijde nejlepší. Phelsumy za to nemůžou zalézt, cvrčci to neprokoušou a většina popínavek se na něm docela dobře dokáže uchytit a zarůstá ho. Mám vyzkoušené tohle a v tom nejsou žádný mezery ani díry do kterých by něco mohlo zalézt a funguje výborně. http://eshop.farmapython.cz/pozadi/lucky-reptile-k orkove-pozadi-new-design/.