Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem určení druhů želv

Zdravím. Prosím zkušenější o určení druhů a pohlaví čtyř želv, které mi nedávno přibyly.
Ty dvě (na prvních šesti fotkách) jsou myslím Graptemys pseudogeographica kohnii, ale pohlaví nedokážu určit.
Na dalších třech fotkách je také nějaká ,,mapovka", ale skutečně nedovedu určit která (ani po prostudování hezkých stránek - odkaz kopíruju pro další neznalce jako jsem já: world_of_turtles , ani tipnout pohlaví.
Na posledních třech fotkách tipuji Trachemys scripta scripta (ale jistá si tedy nejsem) samec.
Díky za pomoc.

loading...

Problém je, že to nelze v žádném případě určovat podle jen podle kresby (což jsi i napsal, to spíše pro jiné)... Je to jen jeden z určujících faktorů, podstatnější je stavba těla. To, co má xicht jako Graptemyska má krunýř jako trachemyska. K tomu mají i nějaké vady krunýře atd...
Reálné určení je opravdu jenom v USA servrech. Hlavně tam lze trefit člověka, co viděl těch želv stovky. Je u nich i dosti velký předpoklad špatně zařazených a popsaných poddruhů a také mezidruhové a poddruhové křížení.
Stejně bys ale mohla švihnout ty fotky trochu empatičtěji....