Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem určení druhů želv

Zdravím. Prosím zkušenější o určení druhů a pohlaví čtyř želv, které mi nedávno přibyly.
Ty dvě (na prvních šesti fotkách) jsou myslím Graptemys pseudogeographica kohnii, ale pohlaví nedokážu určit.
Na dalších třech fotkách je také nějaká ,,mapovka", ale skutečně nedovedu určit která (ani po prostudování hezkých stránek - odkaz kopíruju pro další neznalce jako jsem já: world_of_turtles , ani tipnout pohlaví.
Na posledních třech fotkách tipuji Trachemys scripta scripta (ale jistá si tedy nejsem) samec.
Díky za pomoc.

loading...

Lepší světlo v bytě nemám - leda v akváriích, jenže tam to zas oslňuje osvětlení. Spíš to bude tím, že mám naprd foťák :-( všechny najednou taky vyfotit nejdou - pač spolu nebydlí. Na chov obecně se neptám, celkem dlouho pár druhů vodních želv mám, spíše potřebuju určit co jsou konkrétně tyhle co přibyli zač - zbytek už si nastuduju.
Prozatím je mám v obdobných podmínkách jako trachemysky, jen ty co si myslím, že jsou graptemys mají trochu víc přitopeno.

Na první fotce rozhodně není želva žlutolící, dle mě to není žádná trachemyska. Pokud k tomuto exempláři patří hned ty další fotky plastronu, tak si ale nejsem jistý ani graptemyskou, pokud se má jednat tedy o čistokrevné zvíře (křížence graptemys a trachemys jsem již viděl). Bohužel z těchto fotek to neurčí asi ani ten, kdo je má dobře v oku.

Problém je, že to nelze v žádném případě určovat podle jen podle kresby (což jsi i napsal, to spíše pro jiné)... Je to jen jeden z určujících faktorů, podstatnější je stavba těla. To, co má xicht jako Graptemyska má krunýř jako trachemyska. K tomu mají i nějaké vady krunýře atd...
Reálné určení je opravdu jenom v USA servrech. Hlavně tam lze trefit člověka, co viděl těch želv stovky. Je u nich i dosti velký předpoklad špatně zařazených a popsaných poddruhů a také mezidruhové a poddruhové křížení.
Stejně bys ale mohla švihnout ty fotky trochu empatičtěji....