Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Guttata -krev v trusu

Zdravím,
mám šestiletého samce Pantherophs guttatus guttatus, kterému se za poslední měsíc objevuje v trusu krev a za poslední dva měsíce sežral jen asi jednu myš. Než jsem ho dal do karantény, byl v teráriu s pětiletým samcem Pantherophis obsoletus quadrivittatus, který se zdá být v pořádku. Zítra jdu k veterináři, ale Vás bych se chtěl zeptat, jestli máte s tímto zkušenosti, popřípadě,co to bylo za nemoc,infekci a jak probíhala léčba.
Přikládám i odkaz na video, které jsem dnes zachytil, je na něm vidět vyprazdňování s obsahem krve.

guttata-kloaka-krev-3gp

Moc děkuji za jakoukoliv reakci,radu,kritiku.

No právě, že je to asi spíš ´moč´ než ´stolice´ a to i z toho důvodu,že právě dlouho nežral a nemá co vylučovat. K veterináři jdu, bohužel mám také trochu obavy z jeho odbornosti. Kdyžtak zkusím někoho v Praze.
Každopádně děkuju moc za odpověď.

Bohužel jsem nevzal, protože jsem nevěděl,jak moc čerstvý musí být. Teď už vím.
Jinak veterinář mi dal preventivně nějaký prášek, který by měl zahubit bičíkovce,prvoky a gramm pozitivní bakterie.
Na ten rozbor ještě zajdu,až bude co rozborovat:)
Díky za reakci.

Co ti na to dal, nepamatuješ si název? nebyl to Entizol? - ten bych preventivně nedávala, je to dost svinstvo. A po přeléčení nemá cenu dávat trus na rozbor, protože výsledek bude zkreslený. raději bych to probrala ještě s jiným veterinářem, který bude vědět, co radí.