Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felsuma madagaskarská- odumírání konečků prstů

Dobrý den, mám felsumu, která zčernaly špičky prstů, žere, vlhkost 70%, dostává cvrčky s Reptivitem, dokrmuji ji pavouky, zlatoočky apod.
Koukal jsem na ni, a lamely má trošku obalené kůží (nesvlečenou), u mé předešlé felsumy se stalo to samé a uhynula. Nevíte čím to je? Mám Uva a Uvb zářivky, vlhkost dostačující, pokoušel jsem se kůži odstranit, ale nepovedlo se to. Je možné jí nějak pomoci? Sklouzává trochu po skle.

Uvb/uva- exo terra repti glo, 30% Uva 5% Uvb mám jímku na jednu zářivku, proto používám 2 v 1. Reptivite na cvrčky 2 ze tří při krmení. Vlhkoměr Eheim k teráriu, je poznat že měří správně. Rašelina, první gekon nezemřel na odumírání, koupil jsem ho od jednoho chovatele, a zjistil jsem podtržený růst, jinak ty prsty měl také zčernalé.

Je tam nějaké pozadí? Vůbec nevím jak vypadá terárium Eheim a nechce se mi to hledat.Samozřejmě by bylo lepší pro felzumu kdyby těch 60 bylo na výšku,ale to asi víte.Tohle terárium je vhodnější třeba pro Gekončíky noční.Nevím kde je problém,mám to stížené tím ,že nevidím terárium.Dejte felzumu do krabičky a na dno dejte vlažnou vodu.Možná jí po odmočení půjdou prsty pinzetou očistit.No nevím,vypádá to blbě!Felzuma jak nedrží na skle je vždycky problém (pokud není zrovna ve svleku).

Mám takový pocit,že tohle terárium není právě vhodné chov felzum.Místo na výšku je orientováo do délky a pak to sklo,co nepropustí UV záření.Možná už vím proč je na krabici tohoto terária fotka žáby.Hmm,to byla jen ironie.Prostě toto terárium není vhodné pro chov Phelsuma grandis.Pokud bys chtěl v budoucnu pokračovat v chovu grandisek,doporučuji ti zcela jiné terárium.Buď si ho nechej postavit od odborníka nebo něco nastuduj a udělej si ho sám anebo si pořiď takové jako je v tvém odkazu tuším okolo 2000 Kč (60 cm na výšku s pletivovým stropem).