Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agapornis

Prosím o radu, mám agouše je mu měsíc a půl a vůbec nepije a vody se bojí.... a zrní si dá jen ode mne z ruky jinak z misky také ne... nevíte jak ho to naučit? zkoušela jsem všechno možné.... Děkuji za všechny rady..

dokud ho dokrmuješ kaší, tak je jasné, že pít moc nebude. Z té kaše má tekutin dost. až pak přejde na tuhé, tak začne i pít (podle toho, kolik bude dostávat ovoce). Jinak na naučení na tuhé, aby začal žrát sám je dobré to s ním ze začátku jíst, aby viděl, že to je jídlo a že se to dá jíst. S mláďatama papouchů to je trochu jak s malýma dětma.

Ja dokrmoval agapornise ručně kaši a taky nepil, jakmile byl krasně opeřeny a už uměl poletovat šel s květinače do klece a kaši už sem omezoval, pit vodu ani žrat smes krmeni sem ho neučil na to přišel sám. a myslim že ten tvůj na to přijde taky. Pořipadě mužeš smichat proso žlute červene a zelene to by ho barevně mohlo vic zajimat. jinak ja si micham krmeni sam tři dily prosa dva dily loupany oves a půl dilu slunečnice.