Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dávka UVB pro agamy

Snažil jsem se to tu najít, protože tak nějak matně si vzpomínám, že jsem to tu někde zahlédl, ale nedaří se.

Jak velké množství UVB je vlastně pro agamy vhodné? Všude vidím jen "kup si tohle a kup si tamto", ale kolik toho UVB vlastně potřebují?

To bude preto, lebo sa neda exaktne povedat kolko ho potrebuju. Kedze mas v rovnici hromadu neznamych - cas po aky je agama exponovana UVB, vzdialenost od zdroja, samotny vykon zdroja produkujuceho UVB. Svoje zohra aj mnozstvo D3 prekurzoru v organizme, rovnako ako hladina vapnika a fosforu.

Takze jedine co sa da skonstatovat je, ze agama potrebuje relativne viac UVB, nez napriklad jemenak. A preto je aj jednoduchsie povedat - kup si reptiglo 10.0 23W alebo vybojku a riad sa tym co mas na obale od vyrobcu. V mopmente ked spozorujes cokolvek co by mohlo byt sposobene nedostatkom D3, treba hned jednat.