Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tlakový přístroj k rosení - zápach (plast,...) - odstranění?

Hezký den,
zakoupil jsem tlakový rozprašovač k rosení - zvyšování vlhkosti v ubikaci pro vlhkomilné plazy. Ale i po několikadenním opakovaném vymývání horkou vodou s JAREM na nádobí se nemohu zbavit zápachu. Který mi připomíná plast, ale přitom jsem nic takového téměř nikdy z plastových nádob necítil... Jedná se o tento rozprašovač: http://www.robimaus.cz/cs/mlhovace-rozprasovace-a- ventilatory/725-rozprasovac-2l-postrikovac-8595203 000565.html, resp. jeho menší variantu. Zakoupen byl v jednom malém obchodě, kde stál delší dobu ve výloze.

Nechci načichlou vodou rosit ubikaci, natož pak živé tvory, aby pak byly cítit po plastu,... Máte nějaké tipy na "odsmradění" nádoby, či na jiný tip rozprašovače.
Díky za odpověď.

Ahoj, zkus samotnou nádobku propláchnout vodou s octem, vymej a pak dej vyvětrat. Nezkoušel bych ale ocet prohánět rozprašovacím mechanismem. Netuším, co by to udělalo s těsněním.

Já s rozprašovačem hodně dlouho bojoval, vždy mi vydržel tak max dva měsíce. Buď tekl, nebo se pro jistotu úplně rozpadl. Asi půl roku mi vydržel nějaký noname rozprašovač za 30Kč z běžného obchodu s domácími potřebami. Pak jsem během měsíce zlikvidoval dva rozprašovače, takže jsem se naštval a skončil u gardeny. Mám ho něco přes čtvrt roku a zatím drží.

pôvodne sa u tohto typu jedná o rozprašovač na farbu,robí sa z kompozitného plastu,ktoré obsahuje takéto smradlavé tvrdidlo a látky,ktoré zvyšujú odolnosť voči rozpúšťadlám a nieje v podstate možné ten smrad nejako jednoducho odstrániť,pokial chceš postrekovač rovnakého typu,ktorý je robený z nesmradlavého plastu,zakúp si napr.principiálne rovnaký postrekovač napr.od firmy Gardena,ktorý je vyrábaný z materiálov ,ktoré neobsahujú žiadne škodliviny a sú určené pre styk s pitnou a úžitkovou vodoui....

Díky za tip i podrobné vysvětlení!
Především za informaci, že jde o výrobek:

ktorý je vyrábaný z materiálov ,ktoré neobsahujú žiadne škodliviny a sú určené pre styk s pitnou a úžitkovou vodou

Ikdyž jsem se této informace na webu gardeny nedopátral je to logické...
Jen škoda, že jsem nevěděl, že mnou zakupovaný rozprašovač:

sa robí z kompozitného plastu,ktoré obsahuje takéto smradlavé tvrdidlo a látky,ktoré zvyšujú odolnosť voči rozpúšťadlám a nieje v podstate možné ten smrad nejako jednoducho odstrániť

:-/

Ahoj,
šel bych jiného rozprašovače, konkrétně se zmiňovanou gardenou mám taky skvělé skušenosti. Tlaková stojí zhruba 5 stovek a drží už čtvrtý rok denodenní používání bez jedinného problému.