Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárko

Zdravím,

poprosím nakouknout zdali je terárko v pořádku :) na výhřevném místě má 41 st. a na tom nejchladnějším 27 st. Dneska jsme si ji přivezli domů - mám ji od soukromé chovatelky, která je od mala krmí z ruky a jsou zvyklé na chování. Nechali jsme ji v terárku aklimatizovat a už si tam pěkně běhá. Večer jsme zkoušeli dát minicvrčka, ale bez odezvy... Myslíte, že je to tím, že je pořád v novém? Děkuji za každou radu, jsem začátečník....

Ten UVB kompakt by bylo dobré dát níže a k výhřevnému místu. V téhle výšce s ke zvířeti nedostane žádné UVB + moc se tam nebude zdržovat. Terárko je docela vysoké, takže by neměl být problém přidělat tam UVB výbojku, která bude zároveň fungovat i jako výhřevná a ty dvě žárovky pak můžeš odstranit. Taky je to trošku tmavé, možná přidat ještě lineární zářivku na strop. Výbojka a ta rozumně výkonná lineárka by měly stačit a nebudeš ani muset mít to světýlko u plošiny.

Maku děkuji, ale já si z takových lidí nic nedělám :) Oni s tím musí žít a hlavně se sebou .... já ne :)
Jinak Elvis teď odpolko zdlábnul dva cvrčky a kousek rukoly.... už se aklimatizoval a lítá po terárku a občas na nás doráží a mává na nás packou... Děkuji všem za rady