Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na myš?

Dobrý den
Bohužel se k naší rodinné připojil i nechtěný obyvatel, a to myš. Už několik dní se ji snažíme polapit, bohužel stále nic. Je možné že by byla naučená na pastičku a vyhýbala se jí? Zkoušeli jsem dát do pastičky ořechy, chleba, salám a nic. Nevíte o nějakým způsobu jak ji lapit? Samozřejmě čím dřív tím líp.

Nám na myš stačila vždy dřevěná pastička.Plastové jsou na nic.A vždy šla nejlépe na chleba.Jestli se dokáže naučit to,jak pastička funguje a jak funguje to nevím.Nám pokud chleba z pastičky neukradla,tak se chytla.Doporučil bych nalíčit víc dřevěných pastiček a uvidíš.Nebo zkusit pastičku živolovku.

Ahoj nejlíp se chytají na čokoládu a do plastový pastičky vypadá jako záchod se zubama stojí kolem 60,- tam i když jen tak proběhne tak jí to sklapne s dřevěnýma nemám zrovna dobré zkušenosti chytáme je pořád ale že tenhle rok nebyla zima tak se hodně rozmnožily a ani kočky už to pomalu nežerou kolik jich je :D

No myslǐm že se tomu nevyhnu :D při mé šikovnosti a neohrabanosti, abych si radši vzal rukavice :D jinak dékuji za obrázek. Teď už vím :) no jo no. Myslím že se tomu na vesnici nedá vyvarovat. Prostě teď nechám natažené tři dřevěné pautíčky a hned zitra jedeme pro plastové

Tak samozřejmě neříkám že mají doživotní záruku ale u mě se osvědčila víc než dřevěná z které mi to pořád braly a nechytly se :) u plastové se mi to zatím stalo jen 2x za tu dobu co je používám ale jiný kraj jinak chytrý myši :)

mě se ty plastové právě neosvědčily vůbec, ze 4 koupených fungovala jen 1 a to ještě omezenou dobu. Takže líčím klasické dřevěné, ale tam to chce dobře vybírat. Některé jsou taky hrozné šity, po prvním sklapnutí se rozpadnou. JInak pokud drží pohromadě a myši je vykrádají, tak to chce přiohnout ten plíšek a pak nastavit tak, aby "spoušť" byla uplně nakrajíčku toho plíšku.

Co se týče návnady, tak nejlepší je vysledovat, na co ta myš chodí a to jí tam nalíčit, pár dní do nenastražené pasti, aby si na ni zvykla a nepovažovala ji za hrozbu, ale krmítko. A pak past prostě nastražit. Já tu mám s myšma problém každý rok a hlavně teď před zimou, půlka sousedů jsou taky chovatelé, takže myší kvanta. S návnadou to mám jednoduché, chodí mi na psí granule taky jak do mekáče, takže líčím ty psí granule. A nebo pak ještě funguje systém "minové pole" - nalíčit pastičky do míst, kudy myš běhá, aby do ní šlápla. Ale při tomhle systému ji to ne vždy okamžitě usmrtí, bohužel.