Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podivní červíci

Dobrý den. Mám dotaz. Na kmeni, ktery jsem koupil želvám minulý rok se objevili divní růžový červíci. Vypadají spíš jako sasanka. Když se k nim da třeba prst, tak se zatahnou. Kmen jsem před dvěma týdny pořádně vydrbal v horké vodě a objevilo se to znovu. Už jste se s tímto někdo setkal? Za případnou radu děkuji.

Pokud to má i "stopku" jako sasanka, tak to asi budou nezmaři. Aby ses jich zbavil, tak bys musel všechno vybavení (tedy celou ubikaci a všechno v ní) vydrbat vařící vodou, dobře omýt želvy a pak doufat, že se na želvách kousek nezmara, z kterého vyroste nový jedinec opět nepřenesou. Ono ne nadarmo se jim říká nezmaři. Ale zase na 2str želvám nevadí.

tak tieto ryby bývajú dosť často živé taxíky pre nezmarov,rovnako ako rôzne vodné slimáky,rastliny,nezmari sami o sebe pre korytnačky,ako už bolo spomenuté,neznamenajú žiadne nebezpečenstvo,nezmar je nebezpečný pre rybí poter,drobné krevetky,pulce a podobné drobné vodné živočíchy,ktoré nezmary lovia,paralyzujú pomocou prhlivých buniek v tých chápadielkach a požierajú,pre velké živočíchy neznamenajú nič,pokial ich chceš zlikvidovať,namoč do vody medený drôt,na meď sú alergické a prakticky okamžite hynú pri styku s meďou a jej solami,inak sú velmi odolné a vedia sa aj z malinkej časti,ktorá zostane niekde schovaná velmi rýchlo zregenerovať,takže ich "invázia" sa môže pravidelne opakovať......niekomu môžu vadiť,niekomu sa môžu protiviť,pre niekoho to môže naopak byť zaujímavý objekt na pozorovanie,jediné miesto,kde ozaj nemajú čo hladať sú akváriá s drobnými rybkami,v odchovných nádržiach pre poter,tam dokážu napáchať velké škody,pokial majú dosť drobnej potravy namnožia sa extrémne rýchlo a jediné čo ich požiera sú labyritné ryby/také betty a rájovce sa v tom doslova vyžívajú,keď ich môžu okusovať/,im nevadia ich prhlivé chápadielka,ostatné ryby ich obvykle rýchlo vyplujú a pokial ich pri tom rozthajú na kusy,z každého kúsku znovu zregeneruje nový jedinec...