Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Davkovani vitaminu ad3 zobrazenych odkazem

http://www.rajkrmiv.cz/vitaminy-a-mineraly-pro-zvi rata/hydrovit-ad3-sol-250ml
http://www.rajkrmiv.cz/vitaminy-a-mineraly-pro-zvi rata/hydrovit-ad3e-sol-250ml
Zdravim ptam se na tyto dva vyroby. Davkovani? A jak casto podavat?
V pripade pouziti jednoho z techto vitaminu vysadit plastin + roboran H ?
Jaky z techto dvou vyrobku radsi pouzit ?
Potreboval bych to pro
Agamy vousate uzovky cervene gekonciky nocni a zelvy nadherne dekuji za rady...
[mod]Změna předmětu, původně: Davkovani vytaminu ad3 zobrazenych odkazem (cejna)[/mod]

Dávkování je uvedeno v příbalovým letáku.
Dávejte hlavně bacha na předávkování. Užovkám nedávejte vůbec. Gekončíkům stačí ten roboran. Vousatkám raději pořiďte UVB žárovku, želvy dejte přes léto ven a v zimě zazimujte.

Uvb pro agamy jiz mam muzu presto koupit tento pripravek popr. jaky z tech dvou a v jakem pomeru ho redit
A potom jake vytaminy pouzit pro uzovku cervenou a jakym zpusobem je aplikovat a popr dalo by se to ad3 na uzovky nanest jen rosenim nebo do vody a nebo mam tedy sehnat vitaminy jine ? Pro kvalitni vejce a celkove zdravi zvirete...

Opsáno z příbalového letáku:

Dávkování:
Kuřata 1 ml pro 10 zvířat
Mladé krůty 2 ml pro 10 zvířat
Kachny do 4 týdnů 3 ml pro 10 zvířat
Slepice 3 ml pro 10 zvířat
Krůty - 2 ml pro 10 zvířat
Kachny - 5 ml pro 10 zvířat

Zkuste si to přepočíst na agamu ;-). Předpokládám, že je jasné, že je lepší se do toho nepouštět, pokud člověk neví přesně co dělá a není schopen odměřit zlomek ml, aby to odpovídalo tak malému zvířeti.

Pro jakékoliv zvíře je lepší klasické světlo s UV, než nějaké dávkování vitamínu. Na klasické dávkování vitamínu stačí ten Roboran, nebo Plastin, klasicky obalovat agamě a gekonovi hmyzáky, užovce můžete poprášit myš a želvě zeleninu ;)

užovce můžete poprášit myš a želvě zeleninu

Pokud se užovka krmí normálně krmenýma myšma (ne nějaké vychrtlé chcípliny, co 2 dny neviděly žrádlo), tak ta myš je kompletní krmení se vším všudy a ničím se dosypávat nemusí. Naopak hadi něčím obalenou myš často ani nechtějí. A co se týče těch nádherňaček, taky ty by z nějaké poprášené zeleniny asi taky zrovna nebyly odvázané. Ale pokud se dobře krmí -šnekama, rybama, žížalama, nějakýma vodníma rostlinama (pokud je žerou) atd, tak se jim taky nic přidávat nemusí. Sice neuškodí volně přístupná sepiová kost, ale tu správně krmené želvy stejně většinou koušou jen kvůli zobáku. + v létě slunce, v zimě pokud nezimujou nějaký zdroj UV a je vyřešíno.

Vite co na tech vytaminech je psano ze podporuji rychlejsi rust mladat atd. Myslim jako mladych jesterek a me rostou pomalu tak jsem to chtel vyzkouset jelikoz ty ten prasek se mi zda malo efektivni a tyty vitaminy maji tedy ve spravnem mnozstvi od vyrobce psane velmi dobre ucinky jako ten rust , dobra tvorba kosti , dobry svlek ... a prito me to laka a navic jeden kolega chovatel to taky pouziva...