Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repti Glo minimální vzdálenost

Máte někdo zkušenost s minimální vzdáleností u těchto krámů?Před týdnem jsem po dlouhé době koupil pár kusů Reptiglo 5.0 13 w pro felsumy,namontoval tak jako kdysi do vzdálenosti cca 5-10 cm od zvířat.Výsledek je,že po pár dnech mají některé zvířata popálené záda.Rostliny mají spálené listy tak 15 cm od kompaktu.Je zase nějaká vadná série?

Ahoj Martine, felsumam jsem nikdy UV nedavala, ale RG 5.0, nyni Reptile 100 pouzivam u vsech chameleonu, ktere mam, tzn. nyni 7 chovnych zvirat -pardalisi, jemeni a triocerosove, plus mladata a doted jsem s tim nemela problemy. Mam 13w i 26w. Zvirata se dostanou mnohdy uplne k zarivce a dobry. Jen k mladatum uz davam krapet vysviceny kompakt, pro jistotu. Takze se vzdalenosti asi problem nebude, spis to bude zas nejaky smejd anebo jsou felsumy citlivejsi, tezko rict.

Já jsem u kompaktů vzdálenost nikdy neřešil.Pokud jsem je používal,tak pořád na stejném místě a klidně i u maličkých mláďat.Neexistovalo,že by se něco popálilo.Takže buď dost přidali na výkonu nebo je to zase nějaký šmejd.Co je divné,že ani jedno zvíře nemá problém s očima.

asis zrovna kápl na nějaký šmejd, on se bohužel občas najde...já jich naposled kupovala 9 a zvířata sice neměla problémy, ale 2 kompakty během 14 dnů přestaly svítit.

JInak mám ty kompakty položené nahoře na síťkách a zvířata dost často visí na pletivu přímo pod nima. A volně běhající uprchlá felsuma lezla přímo k těm spirálám pod stínítka a taky bez újmy.

Já mám taky pár kousků (4) nově, ted z října a s žádným problém nebyl, ani zvířata s tím nemají problém. Docela by stálo za to dva tři kousky dát bokem a nechat to od Michala přeměřit. Samotnýho by mě zajímalo, jestli to fakt nějak hodně ulítlo. To aby si člověk fakt už ten měřák koupil domů a před montáží každý světlo překontroloval