Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití frontline ve spreji

Dobrý den
Měl bych dotaz na použití frontline ve spreji proti breberkám. Před 3dny jsme si přivezli malého hroznýše(albino), máme ho na novinách a včera sem si všimnul že po něm leze nějaká malá černá brebera, vygooglil sem že to jsou paraziti,při rozmáčknutí(brebery) z něj vystříkla krev. Můj dotaz zní,objednal sem Frontline ve spreji, veterinářka odbornice na kočky mi moc neporadila jak FR. aplikovat. Nastříkat na hada? Samozřejmě ne v oblasti hlavy,ale mám jej po chvilce umýt? A co terárium? taky vystříkat? a jak dlouho nechat vyvětrat?

Já jsem to kdysi aplikovala na krajtu způsobem, že jsem si to nejdříve nastříkala na ruce a pak tím teprve potřela hada. Samozřejmě bacha na hlavu. Umývat nemusíte.

Z terária to chce všecko vyházet - noviny, misku i nějakou tu větev či police (jestli máte), samotné terárko vystříkat frontlinem, nechat "vyschnout" (já nevím, tak čtvrt - půl hoďky? Tak nějak od oka, aby to prostě bylo suché) a pak radši opláchnout ve vodě - já to dělala klasicky venku na zahradě, hadicí s pitnou vodou. Miska je předpokládám hliněná/plastová, tak ta stačím umýt v horké vodě, police či větve lepší přestříkat, nebo strčit na pár minut do trouby.

pokud to je malé mládě a máš ho v karantéňáku, tak je bezpečnější ho naložit na hodinku do vlažné vody s trochou oleje. Roztoči zůstanou v tom oleji a neriskuješ, že mu ten Frontline "nesedne" kvůli třeba horší kondici, stresu atd. Pokud máš v ubikaci jen noviny, tak je vyhoď a vypláchni to terárko horkou vodou, pokud to jde- to je sklo, nebo nějaký jiný materál?

Doufám že se moc nerozlezli,i když kdo ví,dnes ho máme 4 den.Odpol jedu pro ten sprej,tak to vystříkám a hada nechám přes noc v boxu. Ještě se zeptám k olejové lázni. Kolik toho oleje tam šupnout, stačí aby tam bylo pár mastných ok,nebo to udělat tak aby to utvořilo film po celém povrchu?

nízká hladina vlažné vody (cca 26-30 stupňů) tak, aby se had netopil... oleje trochu od oka tak, aby na hladině byla oka... nenechávat celou noc.. stačí naložit na půl hodinky až hodinku. Poté přendat na ubrousky a nechat osušit. Na roztočích se utvoří mastný film a udusí je. Je dobrá to po čase zopakovat kvůli inkubační době vajíček, která už asi máte v teráriu a mohla by přežít. Aurifer ti to asi napíše lépe a případně mě opraví - chtěl jsem jí jen ušetřit trochu času :)

rozhodně bych doporučil alespoň na nějaký čas použít místo substrátu noviny kvůli hygieně + pravidelně kontrolovat i misku/nádržku s vodou. Pokud je světlá, černé tečky (roztoči) jsou zde lépe vidět. Do budoucna si je můžete zatáhnout s dalšími zvířaty nebo s krmením. Jediný způsob, jak předejít "zaroztočování" s krmením, je krmit jen rozmraženou potravou, protože mráz je spolehlivě zahubí.

To je způsobené tím, že byl hodně zamořen. Zkontrolujte jen, jestli na sobě nemá kůži, kterou jen nesvlékl. Dbejte na to, aby měl teď možnost přístupu k vodě. Napadení roztoči ve větší míře hada částečně dehydruje (pijí krev). Dejte mu nějakou tu baštu a nechte ho v klidu. V dobrých podmínkách se rychle zotaví - možná bude mít problém se svlekem, ale tohle se časem zlepší. Je třeba kontrolovat terárium, hada a misku s vodou kvůli roztočům. Hada ideálně v oblasti očí a tlamy večer, cca hodinku po vypnutí světla. Černé tečky v misce s vodou jsou také jasným důkazem. Pokud se roztoči objeví znovu (určitě mají v teráriu vajíčka), je třeba toto celé zopakovat..

Ta potrhaná kůže je po napadení roztoči naprosto normální. Stačí opět nechat odmočit v bedně s vlažnou vodu 28-32´C (tentokrát klidně už bez oleje) a po cca 20 minutách vyndat. Kůže by z něho měla jít komplet sundat s větším či menším úsilím. Jakmile svléknete, nechte ho 2 dny v klidu a krmení zkuste znovu. Křeček umí pěkně hryznout, tak pozor. Lepší krmit potkany, kteří sice umí také pěkně kousnout, ale hadům víc "voní", jsou výživnější a hrozna vám po nich krásně poroste před očima. Pokud navíc budete krmit rozmraženými, nebudete riskovat přenos roztočů.

Tak křečka jsme dávali, pač neměli zrovna myši..Druhý had ho slupl bez problémů :-) No zkusím ho dát do té vlažné vody. Akorát se mi zdá za ty poslední dny už hodně vystresovaný..jak z té svlečky poznám, že má svlečenou i hlavu? Na salmonovi to jde krásně poznat, ale na albínovi špatně..mu se ta svlečka za hlavou rozpůlila.

Já zápasil s roztoči pomocí Frontline aplikovaného na hady a neostomosanu pro vystříkání terária, nakonec jsem místo Frontline začal používat Fipron - stejná věc jako Frontline se stejnou účinou látkou i aplikací jen s jiným názvem a skoro za poloviční cenu.